Next Gen U25 Mixed Doubles
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Next Gen U25 Mixed Doubles
Aug 29 - 31, 2025
|
| Draw Aug 31 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Neary/Hancock St. John's, NL |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 4 | ||
| Ryhorchuk/Peterson Edmonton, AB |
0 | 3 | 1 | 0 | 5 | 0 | 2 | X | 11 | |||
Event Statistics
Neary/Hancock
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.49 |
| PA/G: | 9.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Ryhorchuk/Peterson
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.80 |
| PA/G: | 9.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Neary/Hancock
| Games: | 15 |
| Record: | 7W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.80 |
| PA/G: | 9.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.28 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Ryhorchuk/Peterson
| Games: | 12 |
| Record: | 7W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.20 |
| PA/G: | 8.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Neary/Hancock
Ryhorchuk/Peterson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Aug 31 -- 9:00am MT | |||
| Gray/Piet | 7 | Final | |
| Rich/Davi | 3 | (7) ![]() |
|
| Near/Hanc | 4 | Final | |
| Ryho/Pete | 11 | (7) ![]() |
|
| Cave/King | 9 | Final | |
| Smit/Niep | 6 | (7) ![]() |
|
| Burg/Mori | 10 | Final | |
| Mack/Midd | 4 | (7) ![]() |
|
| Gray/Piet | 7 | Final | |
| Rich/Davi | 3 | (7) ![]() |
|
| Near/Hanc | 4 | Final | |
| Ryho/Pete | 11 | (7) ![]() |
|
| Cave/King | 9 | Final | |
| Smit/Niep | 6 | (7) ![]() |
|
| Burg/Mori | 10 | Final | |
| Mack/Midd | 4 | (7) ![]() |
| Gray/Piet | 7 | Final | |
| Rich/Davi | 3 | (7) ![]() |
|
| Near/Hanc | 4 | Final | |
| Ryho/Pete | 11 | (7) ![]() |
|
| Cave/King | 9 | Final | |
| Smit/Niep | 6 | (7) ![]() |
|
| Burg/Mori | 10 | Final | |
| Mack/Midd | 4 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














