World Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
World Mixed Doubles Curling Championship
Apr 26 - May 3, 2025
|
| Draw May 2 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Italy Constantini/Mosaner |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | ||
| Estonia Kaldvee/Lill |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Italy
| Games: | 11 |
| Record: | 11W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.85 |
| PA/G: | 5.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Estonia
| Games: | 12 |
| Record: | 7W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.39 |
| PA/G: | 7.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Scoring Records - Season
Italy
Estonia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Fri, May 2 -- 6:00pm AT | |||
| Australia (Gil/Hew) | 6 | Final | |
| Scotland (Dod/Mou) | 9 | (EE) | |
| Italy (Con/Mos) | 7 | Final | |
| Estonia (Kal/Lil) | 6 | (EE) | |
| Australia (Gil/Hew) | 6 | Final | |
| Scotland (Dod/Mou) | 9 | (EE) | |
| Italy (Con/Mos) | 7 | Final | |
| Estonia (Kal/Lil) | 6 | (EE) |
| Australia (Gil/Hew) | 6 | Final | |
| Scotland (Dod/Mou) | 9 | (EE) | |
| Italy (Con/Mos) | 7 | Final | |
| Estonia (Kal/Lil) | 6 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 5, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden won the LGT World Men's Curling Championship 2026 gold medals and title on Saturday afternoon (4 April) by 9-6 against Matt Dunstone's Canada at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States.
-
April 5, 2026
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















