USA Curling Mixed National Championship
Curling Scores
USA Curling Mixed National Championship
Apr 16 - 20, 2025
|
| Draw Apr 18 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Nina Roth Madison, WI |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 6 | |||
| Greg Persinger Anchorage, AK |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nina Roth
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.70 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Greg Persinger
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.91 |
| PA/G: | 8.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Nina Roth
Greg Persinger
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 7 -- Fri, Apr 18 -- 7:00pm MT | |||
| Stolt | 2 | Final | |
| Leichter | 8 | (6) | |
| Roth | 6 | Final | |
| Persinger | 5 | (7) | |
| Mann | 3 | Final | |
| Kizlyk | 5 | (7) | |
| Raju | 10 | Final | |
| Sherry | 1 | (7) | |
| Stolt | 2 | Final | |
| Leichter | 8 | (6) | |
| Roth | 6 | Final | |
| Persinger | 5 | (7) | |
| Mann | 3 | Final | |
| Kizlyk | 5 | (7) | |
| Raju | 10 | Final | |
| Sherry | 1 | (7) |
| Stolt | 2 | Final | |
| Leichter | 8 | (6) | |
| Roth | 6 | Final | |
| Persinger | 5 | (7) | |
| Mann | 3 | Final | |
| Kizlyk | 5 | (7) | |
| Raju | 10 | Final | |
| Sherry | 1 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















