World Wheelchair Curling Championships
Curling Scores
World Wheelchair Curling Championships
Mar 10 - 16, 2025
|
| Draw Mar 14 - 4:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Forrest/Ideson , CAN |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 5 | 0 | X | 9 | |||
| Rozkova/Lasmans , LAT |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Forrest/Ideson
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.20 |
| PA/G: | 5.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.59 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.88 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Rozkova/Lasmans
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.77 |
| PA/G: | 7.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Forrest/Ideson
Rozkova/Lasmans
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 13 -- Fri, Mar 14 -- 9:30am GMT | |||
| Koza/Gasi | 6 | Final | |
| Riid/Vill | 8 | (8) ![]() |
|
| Aspe/Pimb | 8 | Final | |
| Sasa/Bark | 7 | (8) ![]() |
|
| Kim/Jeon | 9 | Final | |
| Nada/Tram | 1 | (7) ![]() |
|
| Forr/Ides | 9 | Final | |
| Rozk/Lasm | 3 | (6) ![]() |
|
| Koza/Gasi | 6 | Final | |
| Riid/Vill | 8 | (8) ![]() |
|
| Aspe/Pimb | 8 | Final | |
| Sasa/Bark | 7 | (8) ![]() |
|
| Kim/Jeon | 9 | Final | |
| Nada/Tram | 1 | (7) ![]() |
|
| Forr/Ides | 9 | Final | |
| Rozk/Lasm | 3 | (6) ![]() |
| Koza/Gasi | 6 | Final | |
| Riid/Vill | 8 | (8) ![]() |
|
| Aspe/Pimb | 8 | Final | |
| Sasa/Bark | 7 | (8) ![]() |
|
| Kim/Jeon | 9 | Final | |
| Nada/Tram | 1 | (7) ![]() |
|
| Forr/Ides | 9 | Final | |
| Rozk/Lasm | 3 | (6) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












