Tallinn Masters Mixed Doubles
Curling Scores
Tallinn Masters Mixed Doubles
Feb 13 - 16, 2025
|
| Draw Feb 14 - 7:25 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Perret/Rios Glarus, SUI |
![]() |
0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 7 | ||
| Gill/Hewitt Brisbane, AUS |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | |||
Event Statistics
Perret/Rios
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.30 |
| PA/G: | 7.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Gill/Hewitt
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.56 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Perret/Rios
Gill/Hewitt
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Fri, Feb 14 -- 2:25pm EET | |||
| Scho/Suto | 10 | Final | |
| Immo/Sipi | 3 | (7) ![]() |
|
| Baro/Niko | 1 | Final | |
| Holt/Holt | 8 | (6) ![]() |
|
| Perr/Rios | 7 | Final | |
| Gill/Hewi | 4 | (8) ![]() |
|
| Scho/Suto | 10 | Final | |
| Immo/Sipi | 3 | (7) ![]() |
|
| Baro/Niko | 1 | Final | |
| Holt/Holt | 8 | (6) ![]() |
|
| Perr/Rios | 7 | Final | |
| Gill/Hewi | 4 | (8) ![]() |
| Scho/Suto | 10 | Final | |
| Immo/Sipi | 3 | (7) ![]() |
|
| Baro/Niko | 1 | Final | |
| Holt/Holt | 8 | (6) ![]() |
|
| Perr/Rios | 7 | Final | |
| Gill/Hewi | 4 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















