Alberta Boston Pizza Cup presented by Best Western
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Alberta Boston Pizza Cup presented by Best Western
Feb 5 - 9, 2025
|
| Draw Feb 6 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jacob Libbus Edmonton, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 7 | |||
| Daylan Vavrek Sexsmith, AB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | ||
Event Statistics
Jacob Libbus
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.05 |
| PA/G: | 6.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Daylan Vavrek
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.04 |
| PA/G: | 5.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Season Statistics
Jacob Libbus
| Games: | 56 |
| Record: | 28W - 28L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.88 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Daylan Vavrek
| Games: | 25 |
| Record: | 16W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.81 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Scoring Records - Season
Jacob Libbus
Daylan Vavrek
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Thu, Feb 6 -- 7:00pm MT | |||
| Koe | 9 | Final | |
| Adams | 7 | (9) ![]() |
|
| Kiist | 4 | Final | |
| Van Amsterdam | 9 | (7) ![]() |
|
| Humbke | 8 | Final | |
| Tao | 9 | (EE) ![]() |
|
| Libbus | 7 | Final | |
| Vavrek | 3 | (10) ![]() |
|
| Koe | 9 | Final | |
| Adams | 7 | (9) ![]() |
|
| Kiist | 4 | Final | |
| Van Amsterdam | 9 | (7) ![]() |
|
| Humbke | 8 | Final | |
| Tao | 9 | (EE) ![]() |
|
| Libbus | 7 | Final | |
| Vavrek | 3 | (10) ![]() |
| Koe | 9 | Final | |
| Adams | 7 | (9) ![]() |
|
| Kiist | 4 | Final | |
| Van Amsterdam | 9 | (7) ![]() |
|
| Humbke | 8 | Final | |
| Tao | 9 | (EE) ![]() |
|
| Libbus | 7 | Final | |
| Vavrek | 3 | (10) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















