Alberta Boston Pizza Cup presented by Best Western
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Alberta Boston Pizza Cup presented by Best Western
Feb 5 - 9, 2025
|
| Draw Feb 6 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Daylan Vavrek Sexsmith, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6 | X | 10 | |||||
| Ryan Jacques Edmonton, AB |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | ||||||
Event Statistics
Daylan Vavrek
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.04 |
| PA/G: | 5.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Ryan Jacques
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Daylan Vavrek
| Games: | 25 |
| Record: | 16W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.81 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Ryan Jacques
| Games: | 50 |
| Record: | 19W - 31L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 4L |
| PF/G: | 7.17 |
| PA/G: | 8.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Scoring Records - Season
Daylan Vavrek
Ryan Jacques
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: 4 -- Thu, Feb 6 -- 2:00pm MT | |||
| Koe | 6 | Final | |
| Tao | 4 | (10) ![]() |
|
| Van Amsterdam | 5 | Final | |
| Adams | 8 | (10) ![]() |
|
| Libbus | 9 | Final | |
| Davies | 1 | (5) ![]() |
|
| Vavrek | 10 | Final | |
| Jacques | 3 | (6) ![]() |
|
| Koe | 6 | Final | |
| Tao | 4 | (10) ![]() |
|
| Van Amsterdam | 5 | Final | |
| Adams | 8 | (10) ![]() |
|
| Libbus | 9 | Final | |
| Davies | 1 | (5) ![]() |
|
| Vavrek | 10 | Final | |
| Jacques | 3 | (6) ![]() |
| Koe | 6 | Final | |
| Tao | 4 | (10) ![]() |
|
| Van Amsterdam | 5 | Final | |
| Adams | 8 | (10) ![]() |
|
| Libbus | 9 | Final | |
| Davies | 1 | (5) ![]() |
|
| Vavrek | 10 | Final | |
| Jacques | 3 | (6) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















