USA Curling National Championships
Curling Scores
USA Curling National Championships
|
| Draw Feb 1 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Korey Dropkin Duluth, MN |
![]() |
0 | 4 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 2 | X | 11 | |||
| John Shuster Duluth, MN |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
Event Statistics
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.92 |
| PA/G: | 5.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.25 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
| Games: | 93 |
| Record: | 52W - 41L |
| Extra Ends: | 2W - 2L |
| One-Point Games: | 5W - 4L |
| PF/G: | 7.32 |
| PA/G: | 6.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
| Games: | 65 |
| Record: | 39W - 26L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.30 |
| PA/G: | 6.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 3rd End vs. JaeBeom Lee (Nov 15, 2024)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 3rd End vs. Matthew Lannoye (Dec 20, 2024)
> 4 in 4th End vs. Rylan Kleiter (Sep 21, 2024)
> 4 in 4th End vs. Yves Stocker (Sep 6, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Marc Muskatewitz (Sep 9, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 4th End vs. Brad Jacobs (Jan 15, 2025)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 8th End vs. Chase Sinnett (Jan 27, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 4th End vs. Steve Laycock (Jan 10, 2025)
> 4 in 6th End vs. Ken Hsu (Oct 30, 2024)
> 4 in 2nd End vs. Jan Iseli (Aug 30, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 1st End vs. Bruce Mouat (Nov 30, 2024)
> 4 in 1st End vs. Mike McEwen (Nov 5, 2024)
> 4 in 4th End vs. Owen Purcell (Sep 14, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 5th End vs. Brad Jacobs (Nov 6, 2024)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















