Madtown Doubledown Presented by Motus Financial
Curling Scores
Madtown Doubledown Presented by Motus Financial
Nov 21 - 24, 2024
|
| Draw Nov 22 - 7:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Myers/Lerner Naperville, IL |
0 | 0 | 2 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 8 | |||
| Bookhout/Wiza Madison, WI |
![]() |
2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 7 | ||
Event Statistics
Myers/Lerner
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.31 |
| PA/G: | 11.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Bookhout/Wiza
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 12.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Myers/Lerner
Bookhout/Wiza
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 13 -- Fri, Nov 22 -- 6:45pm CT | |||
| Mart/Layc | 5 | Final | |
| Daly/Viol | 7 | (8) ![]() |
|
| Abbe/Hars | 1 | Final | |
| Kald/Lill | 9 | (4) ![]() |
|
| Ande/Rich | 4 | Final | |
| Perr/Rios | 8 | (7) ![]() |
|
| Hami/Hami | 7 | Final | |
| Thie/Drop | 8 | (8) ![]() |
|
| Myer/Lern | 8 | Final | |
| Book/Wiza | 7 | (8) ![]() |
|
| Podo/Parr | 6 | Final | |
| Chao/Fowl | 3 | (7) ![]() |
|
| Mart/Layc | 5 | Final | |
| Daly/Viol | 7 | (8) ![]() |
|
| Abbe/Hars | 1 | Final | |
| Kald/Lill | 9 | (4) ![]() |
|
| Ande/Rich | 4 | Final | |
| Perr/Rios | 8 | (7) ![]() |
|
| Hami/Hami | 7 | Final | |
| Thie/Drop | 8 | (8) ![]() |
|
| Myer/Lern | 8 | Final | |
| Book/Wiza | 7 | (8) ![]() |
|
| Podo/Parr | 6 | Final | |
| Chao/Fowl | 3 | (7) ![]() |
| Mart/Layc | 5 | Final | |
| Daly/Viol | 7 | (8) ![]() |
|
| Abbe/Hars | 1 | Final | |
| Kald/Lill | 9 | (4) ![]() |
|
| Ande/Rich | 4 | Final | |
| Perr/Rios | 8 | (7) ![]() |
|
| Hami/Hami | 7 | Final | |
| Thie/Drop | 8 | (8) ![]() |
|
| Myer/Lern | 8 | Final | |
| Book/Wiza | 7 | (8) ![]() |
|
| Podo/Parr | 6 | Final | |
| Chao/Fowl | 3 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














