HearingLife Tour Challenge Tier 2
Curling Scores
HearingLife Tour Challenge Tier 2
Oct 1 - 6, 2024
|
| Draw Oct 2 - 7:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Momoha Tabata Sapporo, JPN |
0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | X | 6 | |||
| Miyu Ueno Karuizawa, JPN |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Momoha Tabata
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.50 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Miyu Ueno
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.45 |
| PA/G: | 8.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Momoha Tabata
| Games: | 100 |
| Record: | 62W - 38L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 5.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Miyu Ueno
| Games: | 56 |
| Record: | 35W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 7.92 |
| PA/G: | 5.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Momoha Tabata
Miyu Ueno
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 8 -- Wed, Oct 2 -- 8:30pm AT | |||
| Yoshimura | 7 | Final | |
| Brown | 4 | (7) | |
| Black | 4 | Final | |
| Gray-Withers | 6 | (7) | |
| Tabata | 6 | Final | |
| Ueno | 2 | (7) | |
| Kitazawa | 8 | Final | |
| Campbell | 4 | (7) | |
| Yoshimura | 7 | Final | |
| Brown | 4 | (7) | |
| Black | 4 | Final | |
| Gray-Withers | 6 | (7) | |
| Tabata | 6 | Final | |
| Ueno | 2 | (7) | |
| Kitazawa | 8 | Final | |
| Campbell | 4 | (7) |
| Yoshimura | 7 | Final | |
| Brown | 4 | (7) | |
| Black | 4 | Final | |
| Gray-Withers | 6 | (7) | |
| Tabata | 6 | Final | |
| Ueno | 2 | (7) | |
| Kitazawa | 8 | Final | |
| Campbell | 4 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















