Penticton Mixed Doubles
Curling Scores
Penticton Mixed Doubles
Nov 28 - Dec 1, 2023
|
| Draw Dec 9 - 11:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Trimble/van Achte Kelowna, BC |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
| Thornborough/Larence Penticton/Osoyoos, BC |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Trimble/van Achte
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 11.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Thornborough/Larence
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Trimble/van Achte
| Games: | 18 |
| Record: | 7W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.77 |
| PA/G: | 11.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.59 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Scoring Records - Season
Trimble/van Achte
Thornborough/Larence
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













