Great Western Brewing Bonspiel
Curling Scores
Great Western Brewing Bonspiel
Sep 22 - 24, 2023
|
| Draw Sep 23 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Robyn Silvernagle North Battleford, SK |
1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | X | 7 | ||||
| Sherry Just Saskatoon, SK |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Robyn Silvernagle
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.78 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.90 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Sherry Just
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 8.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Robyn Silvernagle
| Games: | 24 |
| Record: | 14W - 10L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 6.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Sherry Just
| Games: | 32 |
| Record: | 10W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.64 |
| PA/G: | 8.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Robyn Silvernagle
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Mandy Selzer (Sep 22, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 4th End vs. Jana Tisdale (Oct 13, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 2 in 4th End vs. Sherry Anderson (Sep 24, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Sherry Anderson (Sep 24, 2023)
Sherry Just
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















