European Curling Championships C-Division
Curling Scores
European Curling Championships C-Division
Apr 29 - May 6, 2023
|
| Draw Apr 29 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ireland Fyfe, A |
2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |||
| Slovakia Matulova, D |
![]() |
0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | X | 8 | ||
Event Statistics
Ireland
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.37 |
| PA/G: | 7.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Slovakia
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Scoring Records - Season
Ireland
Slovakia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












