European Curling Championships C-Division
Curling Scores
European Curling Championships C-Division
Apr 29 - May 6, 2023
|
| Draw May 3 - 9:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Poland Stych, K |
![]() |
5 | 1 | 3 | 4 | 1 | 2 | X | 16 | |||
| Georgia Jeiranashvili, G |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||
Event Statistics
Poland
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.11 |
| PA/G: | 3.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Georgia
| Games: | 6 |
| Record: | 0W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.63 |
| PA/G: | 17.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.68 |
| Force Efficiency: | 0.08 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Poland
Georgia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














