Nufloors Penticton Curling Classic
Curling Scores
Nufloors Penticton Curling Classic
Oct 14 - 18, 2021
|
| Draw Oct 16 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Niklas Edin Karlstad, SWE |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | ||
| Jeremy Harty Calgary, AB |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | |||
Event Statistics
Niklas Edin
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.89 |
| PA/G: | 3.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.03 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Jeremy Harty
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.02 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Niklas Edin
Jeremy Harty
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















