Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

GSOC Masters

Oct 19 - 24, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
John Epping
Toronto, ON
   0  1  1  0  0  0  1  1  X  4  
Yannick Schwaller
Bern, SUI
     0  0  0  1  1  0  0  0  X  2  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
John
Epping
Third:
Player Photo
Ryan
Fry
Second:
Player Photo
Mathew
Camm
Lead:
Player Photo
Brent
Laing
Skip:
Player Photo
Yannick
Schwaller
Third:
Player Photo
Michael
Brunner
Second:
Player Photo
Romano
Meier
Lead:
Player Photo
Marcel
Kaeufeler

Event Statistics

John Epping
Games: 4  
Record: 1W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 4.07  
PA/G: 6.67  
Hammer Efficiency: 0.27  
Steal Defense: 0.33  
Force Efficiency: 0.17  
Steal Efficiency: 0.17  
Yannick Schwaller
Games: 3  
Record: 0W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 1L  
PF/G: 4.17  
PA/G: 6.25  
Hammer Efficiency: 0.11  
Steal Defense: 0.33  
Force Efficiency: 0.43  
Steal Efficiency: 0.13  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑