Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

GSOC Masters

Oct 19 - 24, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
Brendan Bottcher
Edmonton, AB
   0  2  0  1  0  1  1  1  X  6  
Team Paterson
Glasgow , SCO
     2  0  0  0  0  0  0  0  X  2  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Brendan
Bottcher
Third:
Player Photo
Darren
Moulding
Second:
Player Photo
Bradley
Thiessen
Lead:
Player Photo
Karrick
Martin
Skip:
Player Photo
Ross
Paterson
Third:
Player Photo
Kyle
Waddell
Second:
Player Photo
Duncan
Menzies
Lead:
Player Photo
Craig
Waddell

Event Statistics

Brendan Bottcher
Games: 4  
Record: 3W - 1L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 1W - 0L  
PF/G: 7.93  
PA/G: 5.17  
Hammer Efficiency: 0.42  
Steal Defense: 0.25  
Force Efficiency: 0.88  
Steal Efficiency: 0.35  
Team Paterson
Games: 3  
Record: 0W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 3.91  
PA/G: 9.13  
Hammer Efficiency: 0.27  
Steal Defense: 0.50  
Force Efficiency: 0.29  
Steal Efficiency: 0.11  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑