Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

GSOC Masters

Oct 19 - 24, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
Bruce Mouat
Stirling, SCO
   0  1  0  2  1  0  1  2  X  7  
Rich Ruohonen
Minneapolis, MN
     0  0  2  0  0  1  0  0  X  3  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Bruce
Mouat
Third:
Player Photo
Grant
Hardie
Second:
Player Photo
Bobby
Lammie
Lead:
Player Photo
Hammy
McMillan Jr.
Skip:
Player Photo
Rich
Ruohonen
Third:
Player Photo
Andrew
Stopera
Second:
Player Photo
Colin
Hufman
Lead:
Player Photo
Kroy
Nernberger

Event Statistics

Bruce Mouat
Games: 3  
Record: 3W - 0L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 9.50  
PA/G: 4.00  
Hammer Efficiency: 0.43  
Steal Defense: 0.00  
Force Efficiency: 0.67  
Steal Efficiency: 0.45  
Rich Ruohonen
Games: 4  
Record: 1W - 3L  
Extra Ends: 1W - 0L  
One-Point Games: 1W - 0L  
PF/G: 6.00  
PA/G: 10.33  
Hammer Efficiency: 0.38  
Steal Defense: 0.19  
Force Efficiency: 0.20  
Steal Efficiency: 0.14  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑