Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

GSOC Masters

Oct 19 - 24, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
Alina Kovaleva
Saint-Petersburg, RUS
   0  0  1  0  1  0  0  1  0  3  
Eunjung Kim
Gangneung, KOR
     0  1  0  1  0  1  0  0  1  4  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Alina
Kovaleva
Third:
Player Photo
Anna
Sidorova
Second:
Player Photo
Galina
Arsenkina
Lead:
Player Photo
Ekaterina
Kuzmina
Skip:
Player Photo
Eunjung
Kim
Third:
Player Photo
Kyeongae
Kim
Second:
Player Photo
Chohi
Kim
Lead:
Player Photo
Seonyeong
Kim

Event Statistics

Alina Kovaleva
Games: 4  
Record: 2W - 2L  
Extra Ends: 0W - 1L  
One-Point Games: 0W - 1L  
PF/G: 7.50  
PA/G: 5.63  
Hammer Efficiency: 0.38  
Steal Defense: 0.17  
Force Efficiency: 0.73  
Steal Efficiency: 0.21  
Eunjung Kim
Games: 4  
Record: 3W - 1L  
Extra Ends: 1W - 1L  
One-Point Games: 1W - 0L  
PF/G: 5.59  
PA/G: 5.29  
Hammer Efficiency: 0.17  
Steal Defense: 0.15  
Force Efficiency: 0.70  
Steal Efficiency: 0.33  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑