Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

GSOC Masters

Oct 19 - 24, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
Anna Hasselborg
Sundbyberg, SWE
     1  0  1  1  0  2  0  1  0  6  
Tori Koana
Fujiyoshida, JPN
   0  2  0  0  2  0  2  0  1  7  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Anna
Hasselborg
Third:
Player Photo
Sara
McManus
Second:
Player Photo
Agnes
Knochenhauer
Lead:
Player Photo
Sofia
Mabergs
Skip:
Player Photo
Tori
Koana
Third:
Player Photo
Yuna
Kotani
Second:
Player Photo
Mao
Ishigaki
Lead:
Player Photo
Arisa
Kotani

Event Statistics

Anna Hasselborg
Games: 4  
Record: 2W - 2L  
Extra Ends: 0W - 1L  
One-Point Games: 1W - 1L  
PF/G: 6.97  
PA/G: 6.67  
Hammer Efficiency: 0.42  
Steal Defense: 0.25  
Force Efficiency: 0.36  
Steal Efficiency: 0.38  
Tori Koana
Games: 4  
Record: 1W - 3L  
Extra Ends: 1W - 0L  
One-Point Games: 1W - 1L  
PF/G: 5.63  
PA/G: 7.81  
Hammer Efficiency: 0.22  
Steal Defense: 0.33  
Force Efficiency: 0.45  
Steal Efficiency: 0.14  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑