Norway Cup 1
Curling Scores
Norway Cup 1
Sep 18 - 20, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Steffen Walstad Oslo, NOR |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 4 | ||
| Thomas Ulsrud Oslo, NOR |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Steffen Walstad
| Games: | 4 |
| Record: | 4W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.00 |
| PA/G: | 3.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.86 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Thomas Ulsrud
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.25 |
| PA/G: | 5.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Steffen Walstad
Thomas Ulsrud
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Steffen Walstad | ||
| Thomas Ulsrud | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















