USA Men's Club National Championship
Curling Scores
USA Men's Club National Championship
Mar 7 - 14, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Michigan Strouse, S |
![]() |
3 | 1 | 0 | 4 | 0 | 1 | 1 | X | 10 | ||||
| Wisconsin Wilberg, W |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Michigan
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 3L |
| PF/G: | 8.52 |
| PA/G: | 6.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Wisconsin
| Games: | 9 |
| Record: | 1W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.63 |
| PA/G: | 10.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Michigan
Wisconsin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















