Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Sep 29 -- 1:30pm ET
Inglis 4th
Harrison
Kelly 4th
Auld
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Sep 29 -- 1:30pm ET
Edin 4th
Thompson
Stocker 4th
Kean
Ramsfjell 4th
Morozumi
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Sep 30 -- 1:00pm PT
Nobert  
Blaser    Watch Live Curling!
Shuster  
Hirata    Watch Live Curling!
Pierce  
Tanaka    Watch Live Curling!
Yanagisawa  
TBD    Watch Live Curling!
Robillard  
Geall    Watch Live Curling!
de Jong  
Shen    Watch Live Curling!
Get Your Free Meals!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 7:00pm PT
Hunkin  
Buchy    Watch Live Curling!
Gushulak  
Tabata    Watch Live Curling!
Fujisawa  
Reese-Hansen    Watch Live Curling!
Kitazawa  
Wark    Watch Live Curling!
Gim  
Cowan    Watch Live Curling!
Brown  
Parent    Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 7:30pm ET
Asselin  
Wise  
Leduc  
Beaufort  
Lawton  
Girard  
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb  
Parent    Watch Live Curling!
Hartung  
Kolody    Watch Live Curling!
Libbus  
Burton    Watch Live Curling!
Tao  
Runciman    Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm MT
Wytrychowski  
Sherrer    Watch Live Curling!
Crough  
Brown    Watch Live Curling!
Purcell  
Richards    Watch Live Curling!
Hilker  
Stiksma    Watch Live Curling!
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland  
Ursel  
Peterson  
Jensen  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

USA Women's Club National Championship -- Round-Robin

Mar 7 - 14, 2020
Alaska
Schultz, J
0.889  4-0  3-1  1-1  1-1  0-0 
Michigan
Swisshelm, A
0.778  5-0  2-2  1-0  0-0  0-0 
Arizona
Flinn-Burton, J
0.667  6-1  0-2  0-0  0-0  0-0 
Wisconsin
Hampton, M
0.556  4-2  1-2  0-1  0-0  0-0 
New Jersey
Langanke, J
0.556  4-1  1-3  2-1  1-1  1-0 
Minnesota
O'Leary, N
0.556  1-1  4-3  1-1  0-0  1-0 
North Dakota
Vorachek, N
0.556  1-2  4-1  1-0  0-0  1-0 
Washington
Konno, M
0.333  0-2  3-4  1-2  0-1  0-2 
Colorado
Weldon, B
0.111  0-7  1-1  0-1  0-0  0-0 
Illinois
Semenuik, H
0.000  0-3  0-6  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sat, Mar 7, 20 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Michigan Arizona 8-1    Final (8)
C Alaska Washington 11-9    Final (EE)
D North Dakota Colorado 9-4    Final (9)
Sun, Mar 8, 20 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Minnesota Illinois 9-6    Final (9)
B Wisconsin New Jersey 7-5    Final (10)
Sun, Mar 8, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Arizona Alaska 2-6    Final (9)
B Colorado Michigan 2-12    Final (8)
Sun, Mar 8, 20 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A New Jersey North Dakota 8-9    Final (EE)
C Wisconsin Illinois 13-4    Final (8)
D Washington Minnesota 8-9    Final (EE)
Sun, Mar 8, 20 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D Colorado Arizona 6-13    Final (9)
Mon, Mar 9, 20 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B North Dakota Illinois 8-3    Final (9)
Mon, Mar 9, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Michigan Washington 10-5    Final (8)
C New Jersey Alaska 8-7    Final (EE)
D Minnesota Wisconsin 13-2    Final (5)
Mon, Mar 9, 20 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Alaska Colorado 12-6    Final (9)
B New Jersey Minnesota 3-8    Final (9)
C Arizona Washington 10-2    Final (6)
D Michigan Illinois 11-3    Final (7)
Tue, Mar 10, 20 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
C North Dakota Wisconsin 7-4    Final (9)
Tue, Mar 10, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
C Minnesota Colorado 12-4    Final (7)
D New Jersey Arizona 1-8    Final (7)
Tue, Mar 10, 20 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A North Dakota Michigan 3-10    Final (7)
C Alaska Illinois 13-0    Final (4)
D Wisconsin Washington 14-7    Final (8)
Wed, Mar 11, 20 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Illinois Washington 3-7    Final (9)
C Colorado New Jersey 3-9    Final (8)
D Arizona North Dakota 9-6    Final (9)
Wed, Mar 11, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Alaska Minnesota 8-3    Final (8)
C Wisconsin Michigan 6-13    Final (9)
Wed, Mar 11, 20 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D Illinois Colorado 4-15    Final (7)
Wed, Mar 11, 20 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Minnesota Arizona 3-9    Final (9)
B Michigan New Jersey 5-9    Final (9)
C Washington North Dakota 8-6    Final (10)
D Wisconsin Alaska 10-11    Final (10)
Thu, Mar 12, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Colorado Wisconsin 6-11    Final (10)
B North Dakota Alaska 0-9    Final (4)
C Michigan Minnesota 8-7    Final (10)
D Washington New Jersey 9-10    Final (EE)
Thu, Mar 12, 20 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
C Illinois Arizona 0-10    Final (5)
Thu, Mar 12, 20 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Minnesota North Dakota 7-9    Final (10)
B Washington Colorado 11-10    Final (9)
D Alaska Michigan 12-7    Final (10)
Fri, Mar 13, 20 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Illinois New Jersey 3-8    Final (9)
B Arizona Wisconsin 6-8    Final (9)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Sep 29 -- 1:30pm ET
Inglis 4th
Harrison
Kelly 4th
Auld
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Sep 29 -- 1:30pm ET
Edin 4th
Thompson
Stocker 4th
Kean
Ramsfjell 4th
Morozumi
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Sep 30 -- 1:00pm PT
Nobert  
Blaser    Watch Live Curling!
Shuster  
Hirata    Watch Live Curling!
Pierce  
Tanaka    Watch Live Curling!
Yanagisawa  
TBD    Watch Live Curling!
Robillard  
Geall    Watch Live Curling!
de Jong  
Shen    Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 7:00pm PT
Hunkin  
Buchy    Watch Live Curling!
Gushulak  
Tabata    Watch Live Curling!
Fujisawa  
Reese-Hansen    Watch Live Curling!
Kitazawa  
Wark    Watch Live Curling!
Gim  
Cowan    Watch Live Curling!
Brown  
Parent    Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 7:30pm ET
Asselin  
Wise  
Leduc  
Beaufort  
Lawton  
Girard  
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb  
Parent    Watch Live Curling!
Hartung  
Kolody    Watch Live Curling!
Libbus  
Burton    Watch Live Curling!
Tao  
Runciman    Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm MT
Wytrychowski  
Sherrer    Watch Live Curling!
Crough  
Brown    Watch Live Curling!
Purcell  
Richards    Watch Live Curling!
Hilker  
Stiksma    Watch Live Curling!
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland  
Ursel  
Peterson  
Jensen  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Japan's Kitazawa wins KW Fall Classic

Japan's Kitazawa wins KW Fall Classic

Ikue Kitazawa (photo: World Curling Federation) of Nagano, Japan wins the KW Fall Classic, defeating Carly Howard (Mississauga, ON) 7-1 at the K-W Granite Club in Waterloo, Canada.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑