World Curling Report

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 5:30am ET
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 5:30pm ET
Peterson 5th
Clark-Rouire
Ackland 4th
Robertson
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 4:30pm CT
Dilello 4th
Bohn
Wiebe 5th
Lyburn
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 7 -- 4:00pm AT
Jones Final
Sullivan (8)
Rowsell Final
Chandler (EE)
Hanson Final
Murphy (7)
Park Final
Comeau (7)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 7 -- 4:00pm AT
Robichaud Final
Levesque (7)
Comeau Final
Oh (7)
Yan Final
Gim (8)
Cousins Final
Birt (4)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin Final
Fransson/Koehn (8)
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 2:30pm CT
Kleiter Final
Carss (7)
Hartung Final
Meachem (5)
Vollman Final
Wills (EE)
Armstrong Final
Olson (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Golden Ears Junior Spiel

Oct 11 - 14, 2019
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Lorelei Guidos
, BC
     0  1  0  1  0  0  X    2  
Kaelen Coles-Lyster
, BC
     1  0  1  0  1  3  X    6  
View Current Draw   Admin   REFRESH 
Skip:
No Photo
Lorelei
Guidos
Third:
Player Photo
Catera
Park
Second:
No Photo
Haylie
Farquhar
Lead:
No Photo
Clare
Schmidt
Skip:
No Photo
Kaelen
Coles-Lyster
Third:
No Photo
Paige
Phillips
Second:
No Photo
Chanel
Chursinoff
Lead:
No Photo
Hannah
Lin

Event Statistics

Lorelei Guidos
Games: 5  
Record: 3W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 7.33  
PA/G: 5.67  
Hammer Efficiency: 0.29  
Steal Defense: 0.36  
Force Efficiency: 0.71  
Steal Efficiency: 0.25  
Kaelen Coles-Lyster
Games: 5  
Record: 4W - 1L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 8.97  
PA/G: 5.52  
Hammer Efficiency: 0.50  
Steal Defense: 0.20  
Force Efficiency: 0.78  
Steal Efficiency: 0.36  

Curling Scores

M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sat, Dec 7 -- 3:30am MT
Schnider Final
Nyman (8)
Ruohonen Final
Kim (7)
Zou Final
van Dorp (7)
Horgan Final
Glukhov (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Sat, Dec 7 -- 6:00am GMT
Madisson Final
Han (6)
Skrlik Final
Jentsch (EE)
Dudt Final
Feltscher (EE)
Kovaleva Final
Kim (7)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 5:30pm ET
Peterson 5th
Clark-Rouire
Ackland 4th
Robertson
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 4:30pm CT
Dilello 4th
Bohn
Wiebe 5th
Lyburn
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 7 -- 4:00pm AT
Jones Final
Sullivan (8)
Rowsell Final
Chandler (EE)
Hanson Final
Murphy (7)
Park Final
Comeau (7)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 7 -- 4:00pm AT
Robichaud Final
Levesque (7)
Comeau Final
Oh (7)
Yan Final
Gim (8)
Cousins Final
Birt (4)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 7 -- 7:00pm CET
Heldin/Heldin Final
Fransson/Koehn (8)
Regza/Regza Final
Ahlstrom/Norin (8)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 7 -- 2:30pm CT
Kleiter Final
Carss (7)
Hartung Final
Meachem (5)
Vollman Final
Wills (EE)
Armstrong Final
Olson (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑