Atkins Curling Supplies Classic
Curling Scores
Atkins Curling Supplies Classic
Oct 13 - 16, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Darcy Robertson Winnipeg, MB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 5 | ||
| Beth Peterson Winnipeg, MB |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Darcy Robertson
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.60 |
| PA/G: | 4.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.77 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Beth Peterson
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.52 |
| PA/G: | 5.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.94 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Darcy Robertson
Beth Peterson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















