Mother Club Fall Curling Classic
Curling Scores
Mother Club Fall Curling Classic
Sep 21 - 24, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dylan Johnston Thunder Bay, NONT |
1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | X | X | 6 | |||
| Kelly Marnoch Carberry, MB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Dylan Johnston
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Kelly Marnoch
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.44 |
| PA/G: | 11.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Dylan Johnston
Kelly Marnoch
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















