DEKALB Superspiel
Curling Scores
DEKALB Superspiel
Nov 19 - 23, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Darcy Robertson Winnipeg, MB |
![]() |
1 | 2 | 3 | 3 | X | 9 | |||||
| Alexandra Carlson Saint Paul, MN |
0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Darcy Robertson
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 8.95 |
| PA/G: | 6.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Alexandra Carlson
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 3.46 |
| PA/G: | 9.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Darcy Robertson
Alexandra Carlson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Darcy Robertson | ||
| Alexandra Carlson | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















