M&M Meat Shops Canadian Juniors
Curling Scores
M&M Meat Shops Canadian Juniors
Jan 18 - 26, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Northern Ontario Burns, K |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 8 | |||
| Yukon Koltun, S |
![]() |
3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Northern Ontario
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 7.88 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Yukon
| Games: | 10 |
| Record: | 5W - 5L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 8.39 |
| PA/G: | 7.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Yukon
| Games: | 45 |
| Record: | 20W - 25L |
| Extra Ends: | 3W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 6L |
| PF/G: | 7.03 |
| PA/G: | 7.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Northern Ontario
Yukon
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Northern Ontario | ||
| Yukon | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















