Curling Scores

W: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 11:00pm ET
Ha Final
Gim (EE)
M: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Jun 17 -- 4:00am ET
Park Final
Lee 10  (9)
M: Morioka City Mens Memorial Cup
Morioka, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 1:45am ET
Hasegawa Final
Segawa (7)
Shikano Final
Fujii (7)
M: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Iida Final
Shibatani (8)
Hasegawa Final
Hirata 16  (5)
W: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Tabata Final
Kawamura (8)
Ogihara Final
Nakagawa (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2 -- Round-Robin

Apr 6 - 9, 2023
Group A
Kaldvee/Lill
Tallinn, EST
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Gaidule/Buncis
Riga, LAT
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jurkute/Rymeikis
Vilnius, LTU
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Millere/Purmalis
Riga, LAT
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Group B
Joo/Tatar
Budapest, HUN
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wiksten/Wiksten
Taarnby, DEN
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rykove/Rykov
Vilnius, LTU
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Saulgrieze/Redlihs
Riga, LAT
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Group C
Knowles/Michaud
Ottawa, ON
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Regza/Regza
Riga, LAT
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Hajduk/Horacek
Bratislava, SVK
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Gudovski/Gudovski
Tallinn, EST
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Group D
Barone/Veidemanis
Riga, LAT
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Vahi/Padama
Tallinn, EST
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Zelingrova/Chabicovsky
Prague, CZE
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Linde/Rudzitis
Riga, LAT
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.
 

Thu, Apr 6, 23 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Jurkute/Rymeikis Millere/Purmalis 9-0    Final (7)
B Kaldvee/Lill Gaidule/Buncis 6-4    Final (8)
Thu, Apr 6, 23 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Rykove/Rykov Wiksten/Wiksten 5-9    Final (7)
B Joo/Tatar Saulgrieze/Redlihs 8-5    Final (7)
Thu, Apr 6, 23 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Regza/Regza Gudovski/Gudovski 13-3    Final (7)
B Knowles/Michaud Hajduk/Horacek 7-2    Final (8)
Thu, Apr 6, 23 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Zelingrova/Chabicovsky Linde/Rudzitis 13-4    Final (7)
B Barone/Veidemanis Vahi/Padama 4-5    Final (8)
Thu, Apr 6, 23 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Millere/Purmalis Gaidule/Buncis 4-8    Final (7)
B Jurkute/Rymeikis Kaldvee/Lill 1-8    Final (6)
Fri, Apr 7, 23 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Wiksten/Wiksten Saulgrieze/Redlihs 10-1    Final (6)
B Rykove/Rykov Joo/Tatar 5-11    Final (7)
Fri, Apr 7, 23 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Gudovski/Gudovski Hajduk/Horacek 2-8    Final (6)
B Regza/Regza Knowles/Michaud 3-7    Final (7)
Fri, Apr 7, 23 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Linde/Rudzitis Vahi/Padama 7-8    Final (EE)
B Zelingrova/Chabicovsky Barone/Veidemanis 6-9    Final (7)
Fri, Apr 7, 23 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Kaldvee/Lill Millere/Purmalis 9-2    Final (6)
B Gaidule/Buncis Jurkute/Rymeikis 7-2    Final (7)
Fri, Apr 7, 23 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Joo/Tatar Wiksten/Wiksten 10-3    Final (7)
B Saulgrieze/Redlihs Rykove/Rykov 3-10    Final (6)
Fri, Apr 7, 23 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Knowles/Michaud Gudovski/Gudovski 5-4    Final (8)
B Hajduk/Horacek Regza/Regza 0-12    Final (5)
Fri, Apr 7, 23 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Barone/Veidemanis Linde/Rudzitis 8-4    Final (7)
B Vahi/Padama Zelingrova/Chabicovsky 2-11    Final (5)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 11:00pm ET
Ha Final
Gim (EE)
M: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Jun 17 -- 4:00am ET
Park Final
Lee 10  (9)
M: Morioka City Mens Memorial Cup
Morioka, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 1:45am ET
Hasegawa Final
Segawa (7)
Shikano Final
Fujii (7)
M: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Iida Final
Shibatani (8)
Hasegawa Final
Hirata 16  (5)
W: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Tabata Final
Kawamura (8)
Ogihara Final
Nakagawa (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Park looking to defend Korean men's title

Park looking to defend Korean men's title

Gangwon Province's Park Jong-duk (Photo: Steve Seixeiro/WCF) will try to make it a second straight national title this week in Uijeongbu.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑