World Curling Report

Curling Scores

: Sutherland Womens Trial Curling Event
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Sep 26 -- 12:00pm MT
Martin 2nd
Ackerman
Mitchell 3rd
Barber
Englot 3rd
Orsted
W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Sep 26 -- 12:30pm AT
Stevens Final
Brothers (8)
Ladouceur Final
Hilliard (7)
Bradley Final
Powers (7)
Myketyn-Driscoll Final
Birt (3)
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Sep 26 -- 7:30am ET
Dexter Final
Weagle (6)
Manuel Final
MacDougall (8)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Sep 26 -- 12:00pm CT
Hamm 10  6th
Dundas
Steski 6th
Graham
Maisey 5th
Albig
Bijl Final
Olafson (5)
Wiebe Final
Van Ryssel (6)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Sep 26 -- 12:00pm CT
Ogg 5th
Terrick
D: Schweizer Cup
Interlaken, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Sep 26 -- 2:00pm CET
Rupp/Wunderlin Final
Paetz/Michel (8)
Tirinzoni/Schwarz Final
Perret/Rios (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Saskatoon Nutana SWCT Event -- Ranking

Nov 1 - 3, 2019
Team Prize (CDN) Points
1.   Penny Barker $1,500  20.636 
2.   Jana Tisdale $1,100  15.133 
3.   Sherry Anderson $900  11.694 
3.   Lorraine Schneider $900  11.694 
5.   Michelle Englot $700  8.254 
5.   Jessica Mitchell $700  8.254 
5.   Mandy Selzer $700  8.254 
5.   Ashley Thevenot $700  8.254 
9.   Ashley Howard $---  3.095 
10.   Hanna Anderson $---  2.064 
10.   Sherry Just $---  2.064 
12.   Brett Barber $---  1.032 
12.   Shalon Fleming $---  1.032 
12.   Kellie Stiksma $---  1.032 

Curling Scores

: Sutherland Womens Trial Curling Event
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Sep 26 -- 12:00pm MT
Martin 2nd
Ackerman
Mitchell 3rd
Barber
Englot 3rd
Orsted
W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Sep 26 -- 12:30pm AT
Stevens Final
Brothers (8)
Ladouceur Final
Hilliard (7)
Bradley Final
Powers (7)
Myketyn-Driscoll Final
Birt (3)
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Sep 26 -- 7:30am ET
Dexter Final
Weagle (6)
Manuel Final
MacDougall (8)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Sep 26 -- 12:00pm CT
Hamm 10  6th
Dundas
Steski 6th
Graham
Maisey 5th
Albig
Bijl Final
Olafson (5)
Wiebe Final
Van Ryssel (6)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Sep 26 -- 12:00pm CT
Ogg 5th
Terrick
D: Schweizer Cup
Interlaken, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Sep 26 -- 2:00pm CET
Rupp/Wunderlin Final
Paetz/Michel (8)
Tirinzoni/Schwarz Final
Perret/Rios (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Cameron's Brewing Mixed Doubles Goes This Weekend

Cameron's Brewing Mixed Doubles Goes This Weekend

A welcome back to curling in Ontario as Jennifer Jones and Brent Laing (Photo: Curling Canada/Rob Blanchard Photography), John Epping and Lisa Weagle highlight entries into the Cameron's Brewing Mixed Doubles, the first of four events playing in Kitchener-Waterloo to start the season.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑