Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 23 -- 12:00pm ET
Bruce Mouat Final
Ross Whyte (7)
Brendan Bottcher Final
Niklas Edin (8)
Brad Gushue Final
Yuta Matsumura (7)
Brad Jacobs Final
Kevin Koe (EE) Watch Live Curling!
: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 23 -- 7:00am ET
Canada Final
United States (8)
Slovakia Final
Latvia (8)
Sweden Final
Korea (8)
Switzerland Final
Norway (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 23 -- 7:00pm ET
Ryan Strang 2nd
Timothy Marin
Luke Godin 2nd
Brayden Snow
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 23 -- 4:30pm AT
Liam Quinlan Final
Jack Higdon (8)
Isaiah Dalton Final
Zach Atherton 10  (8)
Mark Strang Final
Calan MacIsaac 11  (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Part II Bistro Ladies Classic -- Ranking

Nov 29 - Dec 1, 2019
Team Prize (CDN) Points
1.   Katelyn Wasylkiw $3,000  27.844 
2.   Jestyn Murphy $2,000  20.419 
3.   Laurie St-Georges $1,200  15.778 
3.   Sherry Middaugh $1,200  15.778 
5.   Julie Tippin $750  11.138 
5.   Lauren Horton $750  11.138 
5.   Kaitlyn Jones $750  11.138 
5.   Danielle Inglis $750  11.138 
9.   Cathy Auld $---  2.784 
9.   Chelsea Brandwood $---  2.784 
9.   Megan Balsdon $---  2.784 
9.   Chrissy Cadorin $---  2.784 
13.   Susan Froud $---  1.392 
13.   Bella Croisier $---  1.392 
13.   Colleen Madonia $---  1.392 
13.   Krysta Burns $---  1.392 
13.   Kimberly Tuck $---  1.392 

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 23 -- 12:00pm ET
Bruce Mouat Final
Ross Whyte (7)
Brendan Bottcher Final
Niklas Edin (8)
Brad Gushue Final
Yuta Matsumura (7)
Brad Jacobs Final
Kevin Koe (EE) Watch Live Curling!
: Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Beijing, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 23 -- 7:00am ET
Canada Final
United States (8)
Slovakia Final
Latvia (8)
Sweden Final
Korea (8)
Switzerland Final
Norway (6)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 23 -- 7:00pm ET
Ryan Strang 2nd
Timothy Marin
Luke Godin 2nd
Brayden Snow
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 23 -- 4:30pm AT
Liam Quinlan Final
Jack Higdon (8)
Isaiah Dalton Final
Zach Atherton 10  (8)
Mark Strang Final
Calan MacIsaac 11  (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Team Kelsey Rocque (photo: Anil Mungal) are through to the C-Side Qualifiers at the GSOC Masters in Oakville.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑