Curling Scores

(WATCH LIVE!)
M: Tim Hortons Curling Trials
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 7:00pm CT
Brad Gushue Final
Brad Jacobs (10)
W: Tim Hortons Curling Trials
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 11:00am CT
Tracy Fleury Final
Jennifer Jones (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 11:30am CET
Latvia Final
Norway 10  (10)
Hungary Final
England (9)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 3:30pm MT
Nate Burton Final
Peter Hlushak (7)
: Ponoka U18 Junior Bonspiel
Ponoka, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 3:30pm MT
Wyatt Wright Final
Jordan Bauer (6)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 4:00pm CT
Ryan Wiebe Final
Riley Smith (8)
W: Part II Bistro Ladies Classic
Wingham, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 3:00pm ET
Cathy Auld Final
Irene Schori (7)
D: SaskTel Curling Stadium Swift Current Doubles
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 12:00pm CT
Barber/Heidt Final
Sherry Just (EE) Watch Live Curling!
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 1:00pm CT
Mackenzie Zacharias Final
Kristy McDonald (4)
D: Fredericton Mixed Doubles
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 11:00am AT
McLeod/Eldridge Final
Melissa Adams 11  (6)
W: Canadian Junior World Qualifier
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 1:00pm CT
Northern Ontario Final
Alberta (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 5:00pm CET
Scotland Final
Sweden (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 12:30pm CET
Scotland Final
Sweden (10)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 11:30am CET
Turkey Final
Russia (EE)
Spain 12  Final
Latvia (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Grand Prix Bern Inter Curling Challenge -- Teams

Nov 1 - 3, 2019
Attinger


Dubendorf
Switzerland

Skip
Player Photo
Felix
Attinger
Third
Player Photo
Bastian
Brun
Second
Player Photo
Daniel
Schifferli
Lead
Player Photo
Urs
Kuhn
Bangerter


Bern
Switzerland

Skip
Player Photo
Christian
Bangerter
Third
No Photo
Kim-Lloyd
Sciboz
Second
No Photo
Christian
Heinimann
Lead
No Photo
Daniel
Inversini
Daniel


Laufen
Switzerland

Skip
No Photo
Timo
Daniel
Third
No Photo
Ivo
Bossart
Second
No Photo
Timon
Moser
Lead
No Photo
Philipp
Gurtner
Doronin



Russia

Skip
No Photo
German
Doronin
Third
No Photo
Timofey
Nasonov
Second
No Photo
Mikhail
Golikov
Lead
No Photo
Daniil
Fomin
Ellenberger


Bern
Switzerland

Skip
No Photo
Simon
Ellenberger
Third
No Photo
Roman
Schmid
Second
No Photo
Marco
Hauri
Lead
No Photo
Armin
Bieri
Gempeler


Adelboden
Switzerland

Fourth
Player Photo
Marc
Pfister
Third
No Photo
Tim
Jungen
Second
No Photo
Bjorn
Jungen
Skip
Player Photo
Simon
Gempeler
Glukhov


Sochi
Russia

Skip
Player Photo
Sergei
Glukhov
Third
Player Photo
Dmitry
Mironov
Second
No Photo
Evgeny
Klimov
Lead
No Photo
Anton
Kalalb
Hess


Zug
Switzerland

Skip
Player Photo
Jan
Hess
Third
Player Photo
Simon
Gloor
Second
Player Photo
Simon
Hoehn
Lead
Player Photo
Reto
Schoenenberger
Hoesli


Glarus
Switzerland

Skip
Player Photo
Marco
Hoesli
Third
Player Photo
Philipp
Hoesli
Second
No Photo
Justin
Hausherr
Lead
Player Photo
Jannis
Spiess
Iseli



Switzerland

Skip
No Photo
Jan
Iseli
Third
No Photo
Max
Winz
Second
No Photo
Nathan
Weber
Lead
No Photo
Ilian
Meier
Keller


Bern
Switzerland

Skip
Player Photo
Reto
Keller
Third
Player Photo
Raphael
Maerki
Second
Player Photo
Chahan
Karnusian
Lead
Player Photo
Michael
Probst
Klima


Prague
Czech Republic

Skip
Player Photo
Lukas
Klima
Third
Player Photo
Marek
Cernovsky
Second
Player Photo
Jiri
Candra
Lead
Player Photo
Samuel
Mokris
Klossner


Langenthal
Switzerland

Fourth
No Photo
Theo
Short
Skip
No Photo
Jan
Klossner
Second
No Photo
Pablo
Lachat
Lead
No Photo
Anthony
Petoud
Lottenbach


Zug
Switzerland

Skip
Player Photo
Lucien
Lottenbach
Third
Player Photo
Rainer
Kobler
Second
Player Photo
Patrick
Abächerli
Lead
Player Photo
Tom
Winkelhausen
Magnusson


Karlstad
Sweden

Skip
No Photo
Daniel
Magnusson
Third
Player Photo
Robin
Ahlberg
Second
No Photo
Anton
Regosa
Lead
No Photo
Sebastian
Jones
Mercier



France

Fourth
No Photo
Quentin
Morard
Skip
No Photo
Eddy
Mercier
Second
No Photo
Roger
Gulka
Lead
No Photo
Leo
Tuaz
Muskatewitz


Fuessen
Germany

Skip
Player Photo
Marc
Muskatewitz
Third
Player Photo
Sixten
Totzek
Second
Player Photo
Joshua
Sutor
Lead
Player Photo
Dominik
Greindl
Pescia


Limmattal
Switzerland

Skip
Player Photo
Claudio
Pescia
Third
Player Photo
Mario
Freiberger
Second
Player Photo

Lead
Player Photo
Paddy
Kaeser
Pimpini


Turin
Italy

Skip
No Photo
Alberto
Pimpini
Third
No Photo
Eugenio
Molinatti
Second
No Photo
Stefano
Perucca
Lead
No Photo
Alessandro
Zoppi
Reed


Cambridge
England

Skip
No Photo
Andrew
Reed
Third
No Photo
Andrew
Woolston
Second
No Photo
Gary
Tapp
Lead
No Photo
Thomas
Jaeggi
Retornaz


Pinerolo
Italy

Skip
Player Photo
Joel
Retornaz
Third
Player Photo
Amos
Mosaner
Second
Player Photo
Sebastiano
Arman
Lead
Player Photo
Simone
Gonin
Ribotta


Trentino
Italy

Skip
No Photo
Fabio
Ribotta
Third
No Photo
Giovanni
Tosel
Second
No Photo
Davide
Forchino
Lead
No Photo
Fabrizio
Gallo
Rios


Glarus
Switzerland

Skip
Player Photo
Martin
Rios
Third
No Photo
Christof
Schwaller
Second
No Photo
Kevin
Spychiger
Lead
No Photo
Peju
Hartmann
Rizzolli


Cembra
Italy

Skip
No Photo
Luca
Rizzolli
Third
No Photo
Mattia
Giovanella
Second
No Photo
Alessandro
Odorizzi
Lead
No Photo
Nicola
Gottardi
Schnider


St. Gallen
Switzerland

Skip
Player Photo
Andrin
Schnider
Third
Player Photo
Oliver
Widmer
Second
Player Photo
Nicola
Stoll
Lead
Player Photo
Fabian
Schmid
Signer


Bern
Switzerland

Skip
No Photo
Stefan
Signer
Third
No Photo
Juerg
Denecke
Second
No Photo
Gerhard
Kurt
Lead
No Photo
Richard
Stern
Strasser


Bern
Switzerland

Skip
No Photo
Marc
Strasser
Third
No Photo
Louis
Moser
Second
No Photo
Peter
Berset
Lead
No Photo
Pierre
Tavernini
Ulsrud


Oppdal
Norway

Skip
Player Photo
Thomas
Ulsrud
Third
Player Photo
Steffen
Walstad
Second
Player Photo
Markus
Hoiberg
Lead
Player Photo
Magnus
Vaagberg
Vez



Spain

Skip
No Photo
Sergio
Vez
Third
Player Photo
Mikel
Unanue
Second
No Photo
Antonio
De Mollinedo
Lead
No Photo
Eduardo de
Paz
Wagenseil


Bern
Switzerland

Fourth
No Photo
Yves
Stocker
Skip
No Photo
Yves
Wagenseil
Second
No Photo
Felix
Eberhard
Lead
No Photo
Marcel
Gertsch
Whyte


Stirling
Scotland

Skip
Player Photo
Ross
Whyte
Third
Player Photo
Robin
Brydone
Second
Player Photo
Duncan
McFadzean
Lead
Player Photo
Euan
Kyle
Wunderer


Kitzbuehel
Austria

Skip
Player Photo
Sebastian
Wunderer
Third
Player Photo
Mathias
Genner
Second
Player Photo
Martin
Reichel
Lead
No Photo
Martin
Seiwald

Curling Scores

(WATCH LIVE!)
M: Tim Hortons Curling Trials
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 7:00pm CT
Brad Gushue Final
Brad Jacobs (10)
W: Tim Hortons Curling Trials
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 11:00am CT
Tracy Fleury Final
Jennifer Jones (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 11:30am CET
Latvia Final
Norway 10  (10)
Hungary Final
England (9)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 3:30pm MT
Nate Burton Final
Peter Hlushak (7)
: Ponoka U18 Junior Bonspiel
Ponoka, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 3:30pm MT
Wyatt Wright Final
Jordan Bauer (6)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 4:00pm CT
Ryan Wiebe Final
Riley Smith (8)
W: Part II Bistro Ladies Classic
Wingham, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 3:00pm ET
Cathy Auld Final
Irene Schori (7)
D: SaskTel Curling Stadium Swift Current Doubles
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 12:00pm CT
Barber/Heidt Final
Sherry Just (EE) Watch Live Curling!
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 1:00pm CT
Mackenzie Zacharias Final
Kristy McDonald (4)
D: Fredericton Mixed Doubles
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 28 -- 11:00am AT
McLeod/Eldridge Final
Melissa Adams 11  (6)
W: Canadian Junior World Qualifier
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 1:00pm CT
Northern Ontario Final
Alberta (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 5:00pm CET
Scotland Final
Sweden (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 12:30pm CET
Scotland Final
Sweden (10)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Lillehammer, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Nov 27 -- 11:30am CET
Turkey Final
Russia (EE)
Spain 12  Final
Latvia (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Gushue Wins Trials Gold, Set for Second Olympic Games

Gushue Wins Trials Gold, Set for Second Olympic Games

SASKATOON - Brad Gushue (Picture: Curling Canada) is going back to the Winter Olympics for the first time in 15-years, after beating Brad Jacobs 4-3 in Sunday night's men's final the 2021 Tim Hortons Curling Trials.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑