Curling Scores

W: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 11:00pm ET
Ha Final
Gim (EE)
M: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Jun 17 -- 4:00am ET
Park Final
Lee 10  (9)
M: Morioka City Mens Memorial Cup
Morioka, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 1:45am ET
Hasegawa Final
Segawa (7)
Shikano Final
Fujii (7)
M: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Iida Final
Shibatani (8)
Hasegawa Final
Hirata 16  (5)
W: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Tabata Final
Kawamura (8)
Ogihara Final
Nakagawa (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Tallinn Mens International Challenger -- Round-Robin

Sep 27 - 29, 2019
Group A
Harri Lill
Tallinn, EST
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jermu Pollanen
Hyvinkaa, FIN
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Martins Truksans
Riga, LAT
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Andrin Schnider
St. Gallen, SUI
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Martin Bukovsky
Prague, CZE
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Group B
Mikkel Krause
Hvidovre, DEN
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Lucien Lottenbach
Zug, SUI
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ansis Regza
Riga, LAT
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Vadim Raev
Moscow, RUS
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Eduard Veltsman
Tallinn, EST
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Group C
Marc Muskatewitz
Fuessen, GER
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ilya Shalamitski
Minsk, BLR
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Timothy Verreycken
Mechelen, BEL
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tomasz Bosek
Gliwice, POL
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Karlis Smilga
Jelgava, LAT
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.
 

Fri, Sep 27, 19 08:15 AM
Sheet Team Team Score    End
A Jermu Pollanen Harri Lill 4-5    Final (8)
B Eduard Veltsman Vadim Raev 10-5    Final (8)
C Tomasz Bosek Karlis Smilga 8-6    Final (EE)
Fri, Sep 27, 19 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Andrin Schnider Martin Bukovsky 10-3    Final (8)
B Mikkel Krause Lucien Lottenbach 5-4    Final (8)
C Marc Muskatewitz Ilya Shalamitski 9-2    Final (7)
Fri, Sep 27, 19 02:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Tomasz Bosek Timothy Verreycken 2-6    Final (7)
B Martins Truksans Jermu Pollanen 2-8    Final (6)
C Ansis Regza Eduard Veltsman 9-5    Final (8)
Fri, Sep 27, 19 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Karlis Smilga Marc Muskatewitz 3-10    Final (6)
B Harri Lill Andrin Schnider 7-3    Final (7)
C Vadim Raev Mikkel Krause 10-8    Final (EE)
Fri, Sep 27, 19 08:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Ansis Regza Lucien Lottenbach 3-10    Final (6)
B Ilya Shalamitski Timothy Verreycken 6-5    Final (8)
C Martins Truksans Martin Bukovsky 7-4    Final (7)
Sat, Sep 28, 19 08:15 AM
Sheet Team Team Score    End
A Jermu Pollanen Andrin Schnider 7-3    Final (7)
B Marc Muskatewitz Tomasz Bosek 9-1    Final (4)
C Eduard Veltsman Mikkel Krause 4-7    Final (EE)
Sat, Sep 28, 19 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Vadim Raev Ansis Regza 5-6    Final (8)
B Martin Bukovsky Harri Lill 2-7    Final (6)
C Karlis Smilga Timothy Verreycken 2-6    Final (7)
Sat, Sep 28, 19 02:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Ilya Shalamitski Tomasz Bosek 6-4    Final (7)
B Lucien Lottenbach Eduard Veltsman 7-2    Final (5)
C Andrin Schnider Martins Truksans 5-6    Final (8)
Sat, Sep 28, 19 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Marc Muskatewitz Timothy Verreycken 1-10    Final (5)
B Ansis Regza Mikkel Krause 5-8    Final (7)
C Martin Bukovsky Jermu Pollanen 3-8    Final (7)
Sat, Sep 28, 19 08:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Harri Lill Martins Truksans 4-10    Final (6)
B Karlis Smilga Ilya Shalamitski 3-7    Final (7)
C Lucien Lottenbach Vadim Raev 7-1    Final (4)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 11:00pm ET
Ha Final
Gim (EE)
M: Korean National Curling Championship
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Jun 17 -- 4:00am ET
Park Final
Lee 10  (9)
M: Morioka City Mens Memorial Cup
Morioka, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 16 -- 1:45am ET
Hasegawa Final
Segawa (7)
Shikano Final
Fujii (7)
M: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Iida Final
Shibatani (8)
Hasegawa Final
Hirata 16  (5)
W: Obihiro ICE Gold Cup
Obihiro, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jun 9 -- 1:00am ET
Tabata Final
Kawamura (8)
Ogihara Final
Nakagawa (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Park looking to defend Korean men's title

Park looking to defend Korean men's title

Gangwon Province's Park Jong-duk (Photo: Steve Seixeiro/WCF) will try to make it a second straight national title this week in Uijeongbu.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑