World Curling Report

Curling Scores

M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm AT
Mouat 4th
Howard
Murphy 5th
Bryce
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am MT
Maerki 4th
Cross
Vavrek 5th
Sturmay
Tardi 5th
Howard
Pahl 4th
Hess
Scoffin 5th
Kang
Richard 5th
Ma
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am MT
Stubbs 5th
Kim
Rocque Final
Berlando (4)
Vaughan 5th
Daniels
Silvernagle 5th
Sinclair
Wark 5th
Wang
Barber 5th
Skrlik
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm ET
Ferris  
Krell  
Kean  
Birr  
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W2 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am CET
SWE Final
SUI (7)
RUS Final
GER (10)
CZE Final
EST (10)
LAT Final
NOR (10)
DEN Final
SCO (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 17 -- 11:00am ET
Manson 5th
Chung
Lozinsky 4th
Cheung
Libbus 4th
Molberg
Palanuik 5th
Ector
Manson 5th
Chung
Lozinsky 4th
Cheung
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 17 -- 9:00am MT
Finney 3rd
Northwood
Dieckelt 4th
Johnston
Finney 3rd
Northwood
Dieckelt 4th
Johnston
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 17 -- 11:00am ET
Lacey 4th
Wipf
Kelba 4th
Snider
Kiist 4th
Ballance
Lis 4th
Burton
Lacey 4th
Wipf
Kelba 4th
Snider
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm ET
Hutchinson  
Belcourt  
Armstrong  
Baute  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am CET
CZE Final
FIN (10)
TUR Final
LAT (9)
POL Final
FRA (7)
BLR Final
LTU (9)
ISR Final
AUT (EE)
BUL Final
ESP 11  (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Nov 16 -- 8:45pm MT
Molberg 9th
Hartwell
Crough Final
Vincent (8)
Wytrychowski Final
Bevan-Stewart (8)
Lepine 7th
Bain
Bakker Final
Cinnamon (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 16 -- 4:45pm MT
Davies Final
Yamuch (6)
Nedohin Final
Sawiak (8)
Hlushak 12  Final
Pollard (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Booster Juice Shoot-Out -- Teams

Sep 12 - 15, 2019
Anderson


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Sherry
Anderson
Third
Player Photo
Nancy
Martin
Second
Player Photo
Meaghan
Frerichs
Lead
No Photo
Chaelynn
Kitz
Barber


Biggar
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Brett
Barber
Third
Player Photo
Samantha
Yachiw
Second
Player Photo
Alyssa
Kostyk
Lead
Player Photo
Kristin
Ochitwa
Bear


Chaska
United States

Skip
Player Photo
Madison
Bear
Third
Player Photo
Kathleen
Dubberstein
Second
Player Photo
Lexi
Lanigan
Lead
Player Photo
Emily
Quello
Brown


Kamloops
British Columbia

Skip
Player Photo
Corryn
Brown
Third
Player Photo
Erin
Pincott
Second
Player Photo
Dezaray
Hawes
Lead
Player Photo
Ashley
Klymchuk
Cannon


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Theresa
Cannon
Third
Player Photo
Karen
Klein
Second
Player Photo
Vanessa
Foster
Lead
Player Photo
Raunora
Westcott
Carey


Calgary
Alberta

Skip
Player Photo
Chelsea
Carey
Third
Player Photo
Sarah
Wilkes
Second
Player Photo
Dana
Ferguson
Lead
Player Photo
Rachel
Brown
Clark-Rouire


Miami
Manitoba

Skip
Player Photo
Jennifer
Clark-Rouire
Third
Player Photo
Lisa
McLeod
Second
Player Photo
Jolene
Callum
Lead
Player Photo
Rachel
Burtnyk
Einarson


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Kerri
Einarson
Third
Player Photo
Val
Sweeting
Second
Player Photo
Shannon
Birchard
Lead
Player Photo
Briane
Meilleur
Englot


Regina
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Michelle
Englot
Third
Player Photo
Sara
England
Second
Player Photo
Shelby
Brandt
Lead
Player Photo
Stasia
Wisniewski
Fujisawa


Kitami
Japan

Skip
Player Photo
Satsuki
Fujisawa
Third
Player Photo
Chinami
Yoshida
Second
Player Photo
Yumi
Suzuki
Lead
Player Photo
Yurika
Yoshida
Hamilton


Calgary
Alberta

Skip
Player Photo
Teryn
Hamilton
Third
Player Photo
Geri-Lynn
Ramsay
Second
Player Photo
Shana
Snell
Lead
No Photo
Krista
Shortridge
Hammond


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Leslie
Hammond
Third
Player Photo
Holly
Baird
Second
Player Photo
Deena
Benoit
Lead
Player Photo
Jenilee
Streatch
Howard


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Ashley
Howard
Third
Player Photo
Kourtney
Fesser
Second
Player Photo
Krista
Fesser
Lead
No Photo
Kaylin
Skinner
Just


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Sherry
Just
Third
No Photo
Deborah
Hawkshaw
Second
No Photo
Ellen
Redlick
Lead
No Photo
Dallas
Gould
Kalk


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Ashley
Kalk
Third
No Photo
Erica
Wiese
Second
Player Photo
Candace
Read
Lead
Player Photo
Trina
Ball
Kovaleva


Saint-Petersburg
Russia

Skip
Player Photo
Alina
Kovaleva
Third
Player Photo
Maria
Komarova
Second
Player Photo
Galina
Arsenkina
Lead
Player Photo
Ejkaterina
Kuzmina
Peterson


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Beth
Peterson
Third
Player Photo
Jenna
Loder
Second
Player Photo
Katherine
Doerksen
Lead
Player Photo
Melissa
Gordon
Pierce


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Melissa
Pierce
Third
Player Photo
Jennifer
Van Wieren
Second
Player Photo
Megan
Anderson
Lead
Player Photo
Sarah
More
Robertson


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Darcy
Robertson
Third
Player Photo
Laura
Burtnyk
Second
Player Photo
Gaetanne
Gauthier
Lead
Player Photo
Krysten
Karwacki
Rocque


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Kelsey
Rocque
Third
Player Photo
Danielle
Schmiemann
Second
Player Photo
Becca
Hebert
Lead
Player Photo
Jesse
Marlow
Scheidegger


Lethbridge
Alberta

Skip
Player Photo
Casey
Scheidegger
Third
Player Photo
Cary-Anne
McTaggart
Second
Player Photo
Jessie
Haughian
Lead
Player Photo
Kristie
Moore
Silvernagle


North Battleford
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Robyn
Silvernagle
Third
Player Photo
Stefanie
Lawton
Second
Player Photo
Jessie
Hunkin
Lead
Player Photo
Kara
Thevenot
Skrlik


Calgary
Alberta

Skip
Player Photo
Kayla
Skrlik
Third
Player Photo
Lindsay
Makichuk
Second
Player Photo
Brittany
Tran
Lead
Player Photo
Hope
Sunley
Stiksma


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Kellie
Stiksma
Third
Player Photo
Rhonda
Varnes
Second
No Photo
Ocean
Pletz
Lead
No Photo
Bailey
Horte
Streifel


Swift Current
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Kristen
Streifel
Third
Player Photo
Kelly
Schafer
Second
Player Photo
Kalynn
Park
Lead
Player Photo
Dayna
Demers
Sturmay


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Selena
Sturmay
Third
Player Photo
Chantele
Broderson
Second
Player Photo
Kate
Goodhelpsen
Lead
Player Photo
Lauren
Marks
Walker


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Laura
Walker
Third
Player Photo
Kate
Cameron
Second
Player Photo
Taylor
McDonald
Lead
Player Photo
Nadine
Scotland
Wark


Abbotsford
British Columbia

Skip
Player Photo
Sarah
Wark
Third
Player Photo
Kristen
Pilote
Second
No Photo
Carley
Sandwith
Lead
Player Photo
Jen
Rusnell

Curling Scores

M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm AT
Mouat 4th
Howard
Murphy 5th
Bryce
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am MT
Maerki 4th
Cross
Vavrek 5th
Sturmay
Tardi 5th
Howard
Pahl 4th
Hess
Scoffin 5th
Kang
Richard 5th
Ma
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am MT
Stubbs 5th
Kim
Rocque Final
Berlando (4)
Vaughan 5th
Daniels
Silvernagle 5th
Sinclair
Wark 5th
Wang
Barber 5th
Skrlik
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm ET
Ferris  
Krell  
Kean  
Birr  
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W2 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am CET
SWE Final
SUI (7)
RUS Final
GER (10)
CZE Final
EST (10)
LAT Final
NOR (10)
DEN Final
SCO (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 17 -- 11:00am ET
Manson 5th
Chung
Lozinsky 4th
Cheung
Libbus 4th
Molberg
Palanuik 5th
Ector
Manson 5th
Chung
Lozinsky 4th
Cheung
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 17 -- 9:00am MT
Finney 3rd
Northwood
Dieckelt 4th
Johnston
Finney 3rd
Northwood
Dieckelt 4th
Johnston
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Nov 17 -- 11:00am ET
Lacey 4th
Wipf
Kelba 4th
Snider
Kiist 4th
Ballance
Lis 4th
Burton
Lacey 4th
Wipf
Kelba 4th
Snider
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:30pm ET
Hutchinson  
Belcourt  
Armstrong  
Baute  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Nov 17 -- 9:00am CET
CZE Final
FIN (10)
TUR Final
LAT (9)
POL Final
FRA (7)
BLR Final
LTU (9)
ISR Final
AUT (EE)
BUL Final
ESP 11  (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Nov 16 -- 8:45pm MT
Molberg 9th
Hartwell
Crough Final
Vincent (8)
Wytrychowski Final
Bevan-Stewart (8)
Lepine 7th
Bain
Bakker Final
Cinnamon (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 16 -- 4:45pm MT
Davies Final
Yamuch (6)
Nedohin Final
Sawiak (8)
Hlushak 12  Final
Pollard (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑