World Curling Report

Curling Scores

W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Sep 26 -- 12:30pm AT
Stevens Final
Brothers (8)
Ladouceur Final
Hilliard (7)
Bradley 8th
Powers
Myketyn-Driscoll Final
Birt (3)
: Sutherland Womens Trial Curling Event
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Sep 26 -- 12:00pm MT
Martin 2nd
Ackerman
Mitchell 2nd
Barber
Englot 2nd
Orsted
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Sep 26 -- 7:30am ET
Dexter Final
Weagle (6)
Manuel Final
MacDougall (8)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Sep 26 -- 12:00pm CT
Hamm 4th
Dundas
Steski 6th
Graham
Maisey 5th
Albig
Bijl Final
Olafson (5)
Wiebe 6th
Van Ryssel
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Sep 26 -- 12:00pm CT
Ogg 5th
Terrick
D: Schweizer Cup
Interlaken, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Sep 26 -- 2:00pm CET
Rupp/Wunderlin Final
Paetz/Michel (8)
Tirinzoni/Schwarz Final
Perret/Rios (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Cargill Curling Training Centre Icebreaker -- Ranking

Aug 23 - 25, 2019
Team Prize (CDN) Points
1.   Tracy Fleury $2,230  36.314 
2.   Tori Koana $1,650  26.631 
3.   Sayaka Yoshimura $1,000  20.578 
3.   Alina Kovaleva $1,000  20.578 
5.   Beth Peterson $640  14.526 
5.   Daniela Jentsch $640  14.526 
7.   Laura Walker $---  1.816 
7.   Mackenzie Zacharias $---  1.816 
7.   Theresa Cannon $---  1.816 

Curling Scores

W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Sep 26 -- 12:30pm AT
Stevens Final
Brothers (8)
Ladouceur Final
Hilliard (7)
Bradley 8th
Powers
Myketyn-Driscoll Final
Birt (3)
: Sutherland Womens Trial Curling Event
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Sep 26 -- 12:00pm MT
Martin 2nd
Ackerman
Mitchell 2nd
Barber
Englot 2nd
Orsted
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Sep 26 -- 7:30am ET
Dexter Final
Weagle (6)
Manuel Final
MacDougall (8)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Sep 26 -- 12:00pm CT
Hamm 4th
Dundas
Steski 6th
Graham
Maisey 5th
Albig
Bijl Final
Olafson (5)
Wiebe 6th
Van Ryssel
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Sep 26 -- 12:00pm CT
Ogg 5th
Terrick
D: Schweizer Cup
Interlaken, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Sep 26 -- 2:00pm CET
Rupp/Wunderlin Final
Paetz/Michel (8)
Tirinzoni/Schwarz Final
Perret/Rios (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Cameron's Brewing Mixed Doubles Goes This Weekend

Cameron's Brewing Mixed Doubles Goes This Weekend

A welcome back to curling in Ontario as Jennifer Jones and Brent Laing (Photo: Curling Canada/Rob Blanchard Photography), John Epping and Lisa Weagle highlight entries into the Cameron's Brewing Mixed Doubles, the first of four events playing in Kitchener-Waterloo to start the season.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑