World Curling Report

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady 8th
Reed
Deane Final
Reimer (7)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Meridian Canadian Open -- A Event

Jan 8 - 13, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)
Kevin Koe

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 15
SCORES
  [1]
Kevin Koe

Rylan Kleiter

D5 - Wed 7:00pm
Loser to 21
SCORES
  [9]
Peter De Cruz

Brad Jacobs

Peter De Cruz

D3 - Wed 11:30am
Loser to 15
SCORES
 

  [2]

Peter De Cruz

D7 - Thu 11:30am
Loser to 24
SCORES
  [13]

Brendan Bottcher
Qualifier

D2 - Wed 8:00am
Loser to 16
SCORES
  [3]
Brendan Bottcher

Reid Carruthers

Brendan Bottcher

D5 - Wed 7:00pm
Loser to 21
SCORES
  [10]
Matt Dunstone

Matt Dunstone

D3 - Wed 11:30am
Loser to 16
SCORES
  [4]
Braden Calvert

John Epping

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 17
SCORES
  [5]
John Epping

Kirk Muyres

D4 - Wed 3:00pm
Loser to 22
SCORES
  [11]
Bruce Mouat

Bruce Mouat

Bruce Mouat

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 17
SCORES
  [6]
Scott McDonald

D7 - Thu 11:30am
Loser to 23
SCORES
  [14]

Niklas Edin
Qualifier

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 18
SCORES
  [7]
Niklas Edin

Jason Gunnlaugson

Glenn Howard

D4 - Wed 3:00pm
Loser to 22
SCORES
  [12]
Glenn Howard

Glenn Howard

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 18
SCORES
  [8]
Brad Gushue

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady 8th
Reed
Deane Final
Reimer (7)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Steffen Walstad (photo by Anil Mungal), with new team in tow, finished 4-0 in the elite division while Alexander Lindstroem wins main event title.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑