Curling Scores

B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin 8th
Luke Godin
Ryan Strang 8th
Brayden Snow
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
M: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 6:00pm CT
Jordon Johnson 7th
Zach Breden
Matt Bijl Final
Luke Steski 10  (5)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Biosteel Oakville Fall Classic -- Ranking

Sep 8 - 10, 2017
Team Prize (CDN) Points
1.   Bruce Mouat $3,400  35.463 
2.   Chang-Min Kim $2,400  27.864 
3.   Yannick Schwaller $1,700  21.531 
3.   Brady Clark $1,700  21.531 
5.   Richard Krell $1,200  15.199 
5.   Codey Maus $1,200  15.199 
5.   Mark Bice $1,200  15.199 
5.   Tanner Horgan $1,200  15.199 
9.   SooHyuk Kim $500  2.280 
9.   Rasmus Stjerne $500  2.280 
11.   ShopWoodstock.com $---  1.520 
11.   Wayne Tuck Jr. $---  1.520 
11.   Patric Mabergs $---  1.520 
11.   De Jia Zou $---  1.520 
11.   Joel Retornaz $---  1.520 
11.   John Steski $---  0.760 
11.   Alexander Baumann $---  0.760 
11.   John Willsey $---  0.760 
11.   Tom Brewster $---  0.760 
11.   Daryl Shane $---  0.760 

Curling Scores

B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin 8th
Luke Godin
Ryan Strang 8th
Brayden Snow
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
M: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 6:00pm CT
Jordon Johnson 7th
Zach Breden
Matt Bijl Final
Luke Steski 10  (5)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Rocque To Play for Masters Playoff Berth

Team Kelsey Rocque (photo: Anil Mungal) are through to the C-Side Qualifiers at the GSOC Masters in Oakville.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑