Curling Scores

M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 5:00pm ET
Ramsfjell Final
Edin (8)
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 5:00pm ET
Tirinzoni Final
Ladouceur (8)
D: Hardline Open
Ottawa, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 5:00pm ET
Walker/Muyres Final
Dodds/Mouat (EE) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm MT
Webb Final
Hartung (8) Watch Live Curling!
D: Qualico Mixed Doubles Classic
Canmore/Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 1:00pm MT
Albrecht/Wozniak Final
Peterman/Gallant (8) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 3:30pm ET
Menard Final
Asselin (8)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 3:00pm CT
Wasylik Final
Chambers (5)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm CT
Peterson Final
Ackland (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Le Gruyere European Curling Championships -- Round-Robin

Nov 19 - 26, 2016
A Division
Sweden
Edin, N
0.889  6-1  1-0  0-0  0-0  0-0 
Switzerland
De Cruz, P
0.667  2-2  3-1  0-1  0-0  0-0 
Russia
Timofeev, A
0.667  2-0  3-3  1-0  0-0  0-0 
Norway
Ulsrud, T
0.667  4-1  2-1  0-2  0-0  0-2 
Scotland
Brewster, T
0.444  0-3  4-1  2-2  1-0  0-1 
Germany
Kapp, A
0.444  2-2  1-3  1-3  1-0  0-1 
Finland
Kauste, A
0.333  1-2  1-4  2-1  1-0  0-0 
Italy
Retornaz, J
0.333  2-2  1-3  1-0  0-0  0-0 
Austria
Wunderer, S
0.333  1-2  2-3  2-0  1-0  0-0 
Denmark
Stjerne, R
0.222  2-3  0-3  0-0  0-0  0-0 
B Division - Group 1
Czech Republic
Kubeska, K
0.857  4-1  1-0  0-0  0-0  0-0 
Israel
Freilich, A
0.714  2-0  3-1  2-0  0-0  0-0 
Turkey
Karatas, A
0.714  3-1  2-0  1-1  0-0  0-0 
Slovakia
Misun, D
0.714  2-1  2-1  0-0  0-0  0-0 
Wales
Meikle, A
0.571  2-3  1-0  1-0  1-0  0-0 
Lithuania
Vyskupaitis, T
0.286  1-1  0-4  0-0  0-0  0-0 
France
Biechely, J
0.143  0-1  1-4  0-3  0-0  0-1 
Spain
Munuera, L
0.000  0-2  0-4  0-0  0-0  0-0 
B Division - Group 2
Netherlands
van Dorp, J
0.857  5-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Latvia
Gulbis, R
0.714  3-0  2-2  1-0  0-0  0-0 
Poland
Jasiecki, B
0.571  2-1  2-2  1-2  1-0  0-0 
England
Macdougall, A
0.571  2-2  2-1  0-1  0-0  0-0 
Hungary
Szabo, G
0.571  2-0  2-3  2-0  0-0  0-0 
Estonia
Lill, M
0.286  2-5  0-0  0-2  0-0  0-1 
Belgium
Verreycken, T
0.286  1-0  1-5  1-0  0-0  0-0 
Slovenia
Sever, S
0.143  1-2  0-4  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sat, Nov 19, 16 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
D1-A Germany Sweden 4-9    Final (8)
D1-B Finland Norway 3-10    Final (7)
D1-C Austria Switzerland 4-6    Final (10)
D1-D Scotland Denmark 3-8    Final (9)
D1-E Italy Russia 3-7    Final (9)
D2-A Israel Slovakia 9-6    Final (10)
Sat, Nov 19, 16 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D2-A Czech Republic Lithuania 7-5    Final (10)
D2-B Spain Turkey 2-9    Final (9)
D2-C France Wales 6-7    Final (EE)
D2-D England Belgium 15-6    Final (9)
D2-E Latvia Hungary 9-2    Final (7)
D2-F Netherlands Poland 11-2    Final (8)
Sat, Nov 19, 16 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D2-F Estonia Slovenia 6-4    Final (9)
D1-A Norway Scotland 7-8    Final (EE)
D1-B Sweden Denmark 7-1    Final (8)
D1-C Italy Germany 8-7    Final (10)
D1-D Russia Switzerland 3-6    Final (9)
D1-E Finland Austria 7-8    Final (10)
Sun, Nov 20, 16 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
D2-A Belgium Hungary 8-5    Final (9)
D2-B Israel France 7-6    Final (10)
D2-C Turkey Lithuania 11-7    Final (10)
D2-D Spain Slovakia 4-9    Final (9)
D2-E Wales Czech Republic 3-7    Final (9)
Sun, Nov 20, 16 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D1-A Switzerland Finland 10-2    Final (8)
D1-B Germany Russia 5-6    Final (10)
D1-C Sweden Scotland 4-8    Final (9)
D1-D Austria Italy 6-9    Final (9)
D1-E Norway Denmark 6-4    Final (9)
D2-F England Latvia 2-10    Final (8)
Sun, Nov 20, 16 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D2-A Poland Slovenia 7-5    Final (10)
D2-B Slovakia Lithuania 5-3    Final (10)
D2-C Estonia Netherlands 3-8    Final (9)
D2-E Spain France 4-9    Final (9)
Mon, Nov 21, 16 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
D1-A Denmark Italy 4-8    Final (9)
D1-B Austria Scotland 7-6    Final (EE)
D1-C Russia Norway 5-7    Final (9)
D1-D Switzerland Germany 7-2    Final (8)
D1-E Sweden Finland 8-3    Final (8)
D2-A Spain Wales 6-9    Final (10)
D2-B Slovenia Netherlands 2-11    Final (6)
D2-C Hungary England 9-8    Final (10)
D2-D Poland Estonia 5-4    Final (EE)
D2-E France Lithuania 3-9    Final (8)
D2-F Latvia Belgium 10-4    Final (7)
Mon, Nov 21, 16 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D2-C Czech Republic Turkey 4-11    Final (9)
Mon, Nov 21, 16 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D1-A Austria Norway 1-9    Final (7)
D1-B Italy Sweden 4-6    Final (10)
D1-C Germany Denmark 8-2    Final (7)
D1-D Finland Russia 4-8    Final (9)
D1-E Scotland Switzerland 6-5    Final (10)
D2-A Netherlands Latvia 7-2    Final (6)
D2-B Poland England 8-3    Final (9)
D2-D Lithuania Wales 2-8    Final (8)
D2-E Slovenia Belgium 7-5    Final (10)
D2-F France Slovakia 4-9    Final (8)
Mon, Nov 21, 16 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D2-F Czech Republic Israel 9-1    Final (8)
Tue, Nov 22, 16 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
D1-A Italy Switzerland 5-8    Final (9)
D1-B Norway Germany 6-7    Final (EE)
D1-C Scotland Finland 5-6    Final (10)
D1-D Denmark Austria 3-9    Final (8)
D1-E Russia Sweden 3-7    Final (9)
D2-B Estonia Latvia 6-4    Final (9)
D2-C England Slovenia 7-3    Final (10)
D2-D Netherlands Hungary 8-4    Final (9)
D2-E Belgium Poland 3-6    Final (10)
D2-F Turkey Wales 6-3    Final (9)
Tue, Nov 22, 16 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D2-E Lithuania Israel 3-5    Final (9)
Tue, Nov 22, 16 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D2-A Turkey France 6-5    Final (10)
D2-B Belgium Estonia 4-3    Final (10)
D2-C Latvia Poland 9-8    Final (10)
D2-E England Netherlands 6-4    Final (9)
D2-F Slovenia Hungary 2-9    Final (8)
Tue, Nov 22, 16 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D1-A Finland Denmark 5-7    Final (10)
D1-B Russia Austria 11-5    Final (9)
D1-C Switzerland Sweden 1-8    Final (6)
D1-D Italy Norway 6-9    Final (9)
D1-E Germany Scotland 4-2    Final (10)
D2-C Israel Spain 10-4    Final (9)
D2-F Slovakia Czech Republic 6-10    Final (9)
Wed, Nov 23, 16 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
D2-A Estonia England 5-7    Final (9)
D2-B Hungary Poland 6-5    Final (10)
D2-C Netherlands Belgium 7-5    Final (9)
D2-D Latvia Slovenia 7-0    Final (6)
Wed, Nov 23, 16 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D1-A Sweden Austria 10-3    Final (6)
D1-B Scotland Italy 6-4    Final (10)
D1-C Denmark Russia 6-8    Final (9)
D1-D Germany Finland 5-6    Final (EE)
D1-E Switzerland Norway 3-7    Final (10)
D2-B Czech Republic Spain 10-4    Final (8)
D2-C Wales Slovakia 4-7    Final (9)
D2-D Israel Turkey 7-6    Final (10)
Wed, Nov 23, 16 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D2-E Hungary Estonia 9-7    Final (10)
Wed, Nov 23, 16 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
D1-A Scotland Russia 6-8    Final (10)
D1-B Denmark Switzerland 3-4    Final (10)
D1-C Finland Italy 5-4    Final (10)
D1-D Norway Sweden 3-6    Final (9)
D1-E Austria Germany 3-11    Final (8)
D2-B Wales Israel 7-2    Final (8)
D2-D France Czech Republic 3-13    Final (9)
D2-E Slovakia Turkey 9-6    Final (10)
D2-F Lithuania Spain 8-6    Final (EE)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 5:00pm ET
Ramsfjell Final
Edin (8)
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 5:00pm ET
Tirinzoni Final
Ladouceur (8)
D: Hardline Open
Ottawa, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 5:00pm ET
Walker/Muyres Final
Dodds/Mouat (EE) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm MT
Webb Final
Hartung (8) Watch Live Curling!
D: Qualico Mixed Doubles Classic
Canmore/Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 1:00pm MT
Albrecht/Wozniak Final
Peterman/Gallant (8) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 3:30pm ET
Menard Final
Asselin (8)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 3:00pm CT
Wasylik Final
Chambers (5)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 2 -- 12:00pm CT
Peterson Final
Ackland (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Ramsfjell, Edin to meet in Toronto Tankard finale

Ramsfjell, Edin to meet in Toronto Tankard finale

Two European teams from Norway (Photo: Paul Chiasson, AP) and Sweden will meet in the championship final in Toronto.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑