GP Car and Home Players' Championship
Curling Scores
GP Car and Home Players' Championship
Apr 12 - 18, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kevin Martin Edmonton, AB |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 7 | ||
| Kevin Koe Edmonton, AB |
0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kevin Martin |
16 |
64 |
2.46 | 6.3 | 86% |
| 3: | John Morris |
16 |
58 |
2.58 | 6.7 | 78% |
| 2: | Marc Kennedy |
16 |
62 |
2.58 | 5.8 | 84% |
| 1: | Ben Hebert |
16 |
71 |
1.56 | 5.6 | 91% |
| TEAM TOTALS | 64 | 255 | 2.30 | 6.1 | 85% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kevin Koe |
16 |
64 |
2.48 | 7.1 | 86% |
| 3: | Blake MacDonald |
16 |
60 |
3.28 | 5.8 | 83% |
| 2: | Carter Rycroft |
16 |
60 |
3.06 | 6.9 | 82% |
| 1: | Nolan Thiessen |
16 |
71 |
1.50 | 6.5 | 91% |
| TEAM TOTALS | 64 | 255 | 2.58 | 6.6 | 85% | |
Event Statistics
Kevin Martin
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.73 |
| PA/G: | 4.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Kevin Koe
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.87 |
| PA/G: | 7.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kevin Martin
Kevin Koe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















