Meyers Norris Penny Cash Spiel
Curling Scores
Meyers Norris Penny Cash Spiel
Nov 24 - 27, 2006
|
| Draw Nov 26 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Collin Herbers , AB |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||||
| Jamie Koe Yellowknife, CAN |
![]() |
3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | X | 8 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Collin Herbers
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.57 |
| PA/G: | 9.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Jamie Koe
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.80 |
| PA/G: | 6.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Collin Herbers
Jamie Koe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















