Kanto Playdown
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kanto Playdown
Jan 30 - Feb 1, 2026
|
| Draw Jan 30 - 10:10 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yukiko Ainai , JPN |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
| Sari Kambayashi , JPN |
![]() |
1 | 0 | 2 | 1 | 5 | 2 | X | 11 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Yukiko Ainai
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.16 |
| PA/G: | 17.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Sari Kambayashi
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.89 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Yukiko Ainai
Sari Kambayashi
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 6 -- Fri, Jan 30 -- 10:10pm ET | |||
| Ainai | 1 | Final | |
| Kambayashi | 11 | (6) | |
| Ainai | 1 | Final | |
| Kambayashi | 11 | (6) |
| Ainai | 1 | Final | |
| Kambayashi | 11 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











