Lease Deal Group Hyvinkaa Open
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lease Deal Group Hyvinkaa Open
Mar 19 - 22, 2026
|
| Draw Mar 20 - 7:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kiiskinen/Kiiskinen , FIN |
1 | 0 | 5 | 0 | 4 | 1 | 1 | X | 12 | |||
| Beimbet/Alliyar Almaty, KAZ |
![]() |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kiiskinen/Kiiskinen
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.39 |
| PA/G: | 8.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Beimbet/Alliyar
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.86 |
| PA/G: | 15.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.59 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Kiiskinen/Kiiskinen
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.76 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Beimbet/Alliyar
| Games: | 42 |
| Record: | 16W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 8.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Kiiskinen/Kiiskinen
Beimbet/Alliyar
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Fri, Mar 20 -- 2:30pm EET | |||
| Kono/Shch | 7 | Final | |
| Sant/Sant | 8 | (EE) | |
| Kiis/Kiis | 12 | Final | |
| Beim/Alli | 4 | (7) | |
| Joo/Kara | 5 | Final | |
| Pate/Raju | 8 | (8) | |
| Kono/Shch | 7 | Final | |
| Sant/Sant | 8 | (EE) | |
| Kiis/Kiis | 12 | Final | |
| Beim/Alli | 4 | (7) | |
| Joo/Kara | 5 | Final | |
| Pate/Raju | 8 | (8) |
| Kono/Shch | 7 | Final | |
| Sant/Sant | 8 | (EE) | |
| Kiis/Kiis | 12 | Final | |
| Beim/Alli | 4 | (7) | |
| Joo/Kara | 5 | Final | |
| Pate/Raju | 8 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












