ACE & Company World Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ACE & Company World Mixed Doubles Curling Championship
Apr 25 - May 2, 2026
|
| Draw Apr 25 - 4:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Japan Koana/Aoki |
![]() |
3 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | X | 9 | |||
| Estonia Kaldvee/Lill |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||
Event Statistics
Japan
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.25 |
| PA/G: | 5.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Estonia
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.41 |
| PA/G: | 8.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Japan
| Games: | 54 |
| Record: | 39W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.10 |
| PA/G: | 7.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Estonia
| Games: | 57 |
| Record: | 32W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.07 |
| PA/G: | 7.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
Japan
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Briar Schwaller (Oct 11, 2025)
> 5 in 1st End vs. Adela Walczak (Oct 10, 2025)
> 5 in 6th End vs. Martine Roenning (Oct 10, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 1st End vs. Zixuan Ye (Oct 22, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Li Jun Zhang (Oct 9, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 2nd End vs. Therese Westman (Oct 17, 2025)
> 3 in 8th End vs. Chiaki Matsumura (Sep 27, 2025)
Estonia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















