Baden Open
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Baden Open
Apr 17 - 19, 2026
|
| Draw Apr 18 - 8:15 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Smith/Smith Naseby, NZL |
![]() |
WIN | W | |||||||||
| Frlan/MacTavish Hamilton, ON |
LOSS | L | ||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Smith/Smith
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.00 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Frlan/MacTavish
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Smith/Smith
| Games: | 25 |
| Record: | 17W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.72 |
| PA/G: | 7.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Frlan/MacTavish
| Games: | 54 |
| Record: | 39W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.10 |
| PA/G: | 7.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Smith/Smith
Frlan/MacTavish
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Briar Schwaller (Oct 11, 2025)
> 5 in 1st End vs. Adela Walczak (Oct 10, 2025)
> 5 in 6th End vs. Martine Roenning (Oct 10, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 1st End vs. Zixuan Ye (Oct 22, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Li Jun Zhang (Oct 9, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 2nd End vs. Therese Westman (Oct 17, 2025)
> 3 in 8th End vs. Chiaki Matsumura (Sep 27, 2025)
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











