Rock League: Toronto
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rock League: Toronto
Apr 5 - 12, 2026
|
| Draw Apr 12 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Shield Curling Club Einarson |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 5 | ||
| Typhoon Curling Club Hasselborg |
0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | X | 7 | |||
Event Statistics
Shield Curling Club
| Games: | 20 |
| Record: | 11W - 8L1T |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.91 |
| PA/G: | 7.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Typhoon Curling Club
| Games: | 20 |
| Record: | 11W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.70 |
| PA/G: | 8.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Shield Curling Club
Typhoon Curling Club
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
| Draw: CF -- Sun, Apr 12 -- 4:00pm ET | |||
| () | 5 | Final | |
| Typhoon () | 7 | (7) ![]() |
|
| () | 8 | Final | |
| Typhoon () | 7 | (7) ![]() |
|
| () | 8 | Final | |
| Typhoon () | 7 | (EE) ![]() |
|
| () | 5 | Final | |
| Typhoon () | 7 | (7) ![]() |
|
| () | 8 | Final | |
| Typhoon () | 7 | (7) ![]() |
|
| () | 8 | Final | |
| Typhoon () | 7 | (EE) ![]() |
| () | 5 | Final | |
| Typhoon () | 7 | (7) ![]() |
|
| () | 8 | Final | |
| Typhoon () | 7 | (7) ![]() |
|
| () | 8 | Final | |
| Typhoon () | 7 | (EE) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















