Mixed Doubles Prague Trophy
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mixed Doubles Prague Trophy
Apr 9 - 12, 2026
|
| Draw Apr 11 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kaldvee/Lill Tallinn, EST |
![]() |
1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | 8 | ||
| Augustin/Reichel Kitzbuehel, AUT |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kaldvee/Lill
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.00 |
| PA/G: | 5.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Augustin/Reichel
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.33 |
| PA/G: | 8.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.59 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Kaldvee/Lill
| Games: | 57 |
| Record: | 32W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.07 |
| PA/G: | 7.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
Kaldvee/Lill
Augustin/Reichel
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
| Draw: 9 -- Sat, Apr 11 -- 11:00am CET | |||
| Kono/Shch | 2 | Final | |
| Fark/Jakl | 7 | (6) | |
| Hora/Hora | 8 | Final | |
| Li/Yu | 4 | (8) | |
| Kald/Lill | 8 | Final | |
| Augu/Reic | 2 | (7) | |
| Deva/Deva | 4 | Final | |
| Krup/Blah | 7 | (8) | |
| Kono/Shch | 2 | Final | |
| Fark/Jakl | 7 | (6) | |
| Hora/Hora | 8 | Final | |
| Li/Yu | 4 | (8) | |
| Kald/Lill | 8 | Final | |
| Augu/Reic | 2 | (7) | |
| Deva/Deva | 4 | Final | |
| Krup/Blah | 7 | (8) |
| Kono/Shch | 2 | Final | |
| Fark/Jakl | 7 | (6) | |
| Hora/Hora | 8 | Final | |
| Li/Yu | 4 | (8) | |
| Kald/Lill | 8 | Final | |
| Augu/Reic | 2 | (7) | |
| Deva/Deva | 4 | Final | |
| Krup/Blah | 7 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














