New Holland Canadian Under-20 Championship
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
New Holland Canadian Under-20 Championship
Mar 28 - Apr 4, 2026
|
| Draw Apr 4 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Quebec Tremblay, R |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | ||
| Alberta Hiebert, J |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | |||
Event Statistics
Quebec
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Alberta
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 5.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Quebec
Alberta
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: CF -- Sat, Apr 4 -- 11:00am ET | |||
| ON (MacDougall) | 8 | Final | |
| AB (Hlushak) | 3 | (7) ![]() |
|
| QC (Tremblay) | 4 | Final | |
| AB (Hiebert) | 3 | (8) ![]() |
|
| ON (MacDougall) | 8 | Final | |
| AB (Hlushak) | 3 | (7) ![]() |
|
| QC (Tremblay) | 4 | Final | |
| AB (Hiebert) | 3 | (8) ![]() |
| ON (MacDougall) | 8 | Final | |
| AB (Hlushak) | 3 | (7) ![]() |
|
| QC (Tremblay) | 4 | Final | |
| AB (Hiebert) | 3 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












