New Holland Canadian Under-20 Championship
Curling Scores
New Holland Canadian Under-20 Championship
Mar 28 - Apr 4, 2026
|
| Draw Apr 3 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Alberta Hiebert, J |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | |||
| Alberta Hlushak, P |
![]() |
1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Alberta
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.46 |
| PA/G: | 5.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Alberta
| Games: | 10 |
| Record: | 8W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.11 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Alberta
| Games: | 31 |
| Record: | 17W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 6.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Alberta
| Games: | 27 |
| Record: | 12W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.57 |
| PA/G: | 8.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Alberta
Alberta
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Fri, Apr 3 -- 6:00pm ET | |||
| ON (MacDougall) | 5 | Final | |
| QC (Tremblay) | 4 | (EE) ![]() |
|
| AB (Hiebert) | 2 | Final | |
| AB (Hlushak) | 7 | (7) | |
| ON (MacDougall) | 5 | Final | |
| QC (Tremblay) | 4 | (EE) ![]() |
|
| AB (Hiebert) | 2 | Final | |
| AB (Hlushak) | 7 | (7) |
| ON (MacDougall) | 5 | Final | |
| QC (Tremblay) | 4 | (EE) ![]() |
|
| AB (Hiebert) | 2 | Final | |
| AB (Hlushak) | 7 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












