Estonian Curling Championships
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Estonian Curling Championships
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 3 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Margus Tubalkain Tallinn, EST |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 2 | ||||||
| Eduard Veltsman , EST |
![]() |
5 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 9 | |||||
Event Statistics
Margus Tubalkain
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.41 |
| PA/G: | 12.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Eduard Veltsman
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.22 |
| PA/G: | 6.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Margus Tubalkain
| Games: | 12 |
| Record: | 3W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.18 |
| PA/G: | 8.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Eduard Veltsman
| Games: | 12 |
| Record: | 3W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.18 |
| PA/G: | 8.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Margus Tubalkain
Eduard Veltsman
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Fri, Apr 3 -- 2:00pm EET | |||
| Tubalkain | 2 | Final | |
| Veltsman | 9 | (6) ![]() |
|
| Holm | 9 | Final | |
| Lill | 11 | (9) ![]() |
|
| Tubalkain | 2 | Final | |
| Veltsman | 9 | (6) ![]() |
|
| Holm | 9 | Final | |
| Lill | 11 | (9) ![]() |
| Tubalkain | 2 | Final | |
| Veltsman | 9 | (6) ![]() |
|
| Holm | 9 | Final | |
| Lill | 11 | (9) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












