Estonian Curling Championships
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Estonian Curling Championships
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 4 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Ingrid Novikova Tallinn, EST |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||
| Liisa Turmann Tallinn, EST |
![]() |
0 | 2 | 2 | 2 | 3 | 1 | X | 10 | |||||
Event Statistics
Ingrid Novikova
| Games: | 6 |
| Record: | 0W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.86 |
| PA/G: | 12.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.04 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Liisa Turmann
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.70 |
| PA/G: | 5.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Liisa Turmann
| Games: | 46 |
| Record: | 24W - 22L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.93 |
| PA/G: | 7.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Ingrid Novikova
Liisa Turmann
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













